YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erkekleri 'mat' etti
Erkekleri 'mat' etti
08 Kasım 2012 11:18
Türkiye Satranç Federasyonu'nun ilk kadın başkanı Gülkız Tulay, ''Herhangi bir federasyonu kadın çok daha iyi yönetebilir. Bu amaçla yola çıktım. Önümüzdeki dönem herkes bunu çok net görecek'' dedi.

Federasyonun 3. Olağan Genel Kurulu'nda 155 delegeden 108'inin oyunu alarak başkanlığa getirilen Gülkız Tulay, yeni döneme ilişkin hedeflerini anlattı.

Tulay, satranca uzak birisi olmadığını, Mersin'de ve Tarsus ilçesinde iki satranç eğitim merkezine sahip olduğunu, Ali Nihat Yazıcı başkanlığındaki yönetimde de milli takımlar ve altyapıdan sorumlu asbaşkan olarak görev aldığını ifade etti.

''Satrancın tam mutfağından yetişen biriyim'' diyen Tulay, asbaşkanlık görevi boyunca altyapıya çok önem verdiğini, bunun karşılığında da gençlerde katıldıkları turnuvalarda hemen hemen hiç eli boş dönmediklerini söyledi. 

Gençlerde elde edilen dünya üçüncülüğü ve Avrupa şampiyonluğunu hatırlatan Tulay, ''Satrancın altyapısı sağlam. 2005 yılında başlayan çıkış, bu çocukların uluslararası alanda kazandıkları madalyalarla artarak devam ediyor'' diye konuştu. aa

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler