YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Erdoğan'a Sertab Erener ziyareti!
Erdoğan'a Sertab Erener ziyareti!
27 Nisan 2012 20:13
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sanatçı Sertab Erener ve milli dalgıç Şahika Ercümen ile görüştü...

Başbakan Erdoğan, Erener ve Ercümen'i, Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen kabul, 40 dakika sürdü.

DESTEK SÖZÜ

Milli dalgıç Şahika Ercümen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bundan sonraki rekor denemelerinde kendisine destek sözü verdiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan tarafından Dolmabahçe'deki Çalışma Ofisi'nde kabul edilen sanatçı Sertab Erener ve milli dalgıç Şahika Ercümen, çıkışta gazetecilere açıklama yaptı.

Erener, görüşmenin çok güzel ve olumlu geçtiğini ifade ederek, Ercümen'in bir sonraki rekor denemesi için güzel haberler aldıklarını söyledi.

Şahika Ercümen de 2011'de 3 dünya rekoru kırdığını dile getirerek, görüşmede Başbakan Erdoğan ile bu sevinci paylaşma fırsatı bulduklarını kaydetti. Ercümen, ''Bundan sonra da dünya rekoru denemeleri devam edecek ve ülkemizin adını duyurmayı sürdüreceğiz. O yüzden devletin ve kendilerinin desteğini istedim. Onlar da çok olumlu karşıladılar ve bana bundan sonraki rekor denemelerimde destek olacakları sözünü verdiler'' diye konuştu. 

Milli sporcu olduğunu ve 2011'de 3 dünya rekoru kırmasını güzel bir başlangıç olarak kabul ettiğini aktaran Ercümen, yeni rekorların geleceğini belirtti.

Ercümen, ''Bundan sonraki rekor denememin bütçesi çıkartılacak ve onun organizasyonu için gereken neyse devletimiz destek olacak'' diye konuştu.

Görüşmede Başbakan Erdoğan'a, dalışıyla ilgili videoyu izlettirme fırsatı bulduğunu aktaran Ercümen, Başbakan Erdoğan'a, dünya rekoru öncesi Tahsin Ceylan'ın çektiği su altı fotoğraflarından da hediye ettiğini bildirdi.

Şahika Ercümen, ''Bir de benim için çok özel olan, 70 metreye daldığımda dipten çıkarttığım 70 metre plakasını Başbakan Erdoğan'a armağan ettim'' diye konuştu.


-''Sizin bu destekle şimdi 150 metreye iner''-


Gazetecilerin, Başbakan Erdoğan'ın tepkisinin nasıl olduğunu sormaları üzerine Ercümen, ''Şaşırdı ve 'Ne yapıyorsun sen, akıllı işi mi bu ' diye şakalaştık'' dedi.

Sertab Erener de söze girerek, ''Ben de o sırada 'Sizin bu destekle şimdi 150 metreye iner' dedim. Başbakan da 'Aman aman sağlık önemli, can sağlığı çok önemli, böyle şeylere girme' dedi'' şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin, ''Bundan sonraki hedefiniz nedir '' sorusuna karşılık Şahika Ercümen, bir dünya rekoruna hazırlanmak için en az 6-8 ay antrenman yaptığını dile getirerek, ''Bu destek sözünü aldıktan sonra çalışmalarım çok daha sıkı şekilde devam edecek ve 6-8 ay sonra yeni bir dünya rekoru denemem olacak. Bu sefer çok daha derin olacak. 100 metrenin altında dalışlar yapacağım. Tabii tüm güvenlik önlemleri alınarak, sağlıklı bir şekilde ülkemizin adını duyurmak istiyorum'' dedi.

Ercümen, ''Sayın Başbakan bir beklentisi olduğunu söyledi mi '' sorusu üzerine de ''Canımın sağlığı... 'Öncelikle sağlığına dikkat et' dedi bana'' diye konuştu.

Sertab Erener de Şahika Ercümen'in gerçekten çok zorlu bir iş yaptığını vurgulayarak, rekor denemesinde Demir Demirkıran ile birlikte Ercümen'i yalnız bırakmadıklarını, Mısır'a gittiklerini ve hep yanında olduklarını anlattı.

100 metre dalış denemesinin daha da zor olduğunu kaydeden Erener, ancak Şahika Ercümen'in bunu başaracağına inandığını kaydetti.

Erener, dalma sporu ile bir ilgisi olmadığını, ama Şahika Ercümen'in bu rekorlarının hem kadınlar adına hem Türkiye adına gurur verici ve önemli olduğunu belirtti.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler