YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Engeller müzik ile ortadan kalktı
Engeller müzik ile ortadan kalktı
06 Mart 2013 13:40
İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) ve İstanbul Lisesi öğrencileri ile birlikte tüm gelirlerinin Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanacağı bir klasik müzik dinletisi gerçekleştirdi.

 

Sosyal sorumluluk projelerinde aktif olarak yer alan öğrenciler, bu kez engellilerin kaliteli yaşam sürmelerine destek olmak için müziği kullandılar. İELEV Eğitim Kurumları ve İstanbul Lisesi öğrencileri kimsesiz engelli vatandaşların bakımı sağlamak için kurulan Hüsnü Ayık Özel Bakım Merkezi’ne destek için bir araya gelerek ve konserin tüm gelirini bağışladılar.
İELEV öğrencisi Zeynep Kotil’in girişimi ve arkadaşların aktif katılımı ile oluşturulan müzik grubu engelli sanatçılar ile birlikte sahneye çıktı. Öğrencilerin gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projesinde klasik müzik dinletisi ile destek veren izleyiciler engelsiz yaşama destek oldular ve bunun yanında keyifli bir konser dinledi.
 
Linda KASO’nun piyanosu ve Dr. Şafak Tunalıoğlu’nun kemanı ile renklenen dinletinin tüm geliri ağır bakıma muhtaç omurilik felçlilerine İstanbul’da hizmet veren Hüsnü Ayık Özel Bakım Merkezi’ne bağışlandı. İzleyiciler konserden çok zevk adlılarını böyle bir sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer aldıkları için çok mutlu olduklarını belirti.
 
 
İHA
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler