YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
''En İyi Kısa Film'' ödülü "Sonra''ya
''En İyi Kısa Film'' ödülü "Sonra''ya
04 Mart 2013 13:14
Los Angeles'te ikincisi düzenlenen Türk Film Festivali'nde ''En İyi Kısa Film'' ödülünü, ''Sonra'' filmiyle Nazlı Elif Durlu kazandı.

 

ABD'deki genç Türk sinemacıların girişimi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye'nin Los Angeles Başkonsolosluğu'nun destekleriyle bu yıl ikincisi düzenlenen Los Angeles Türk Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu.
 
Los Angeles'ta Hollywood Bulvarı'ndaki tarihi Mısır Sineması'nda düzenlenen festivalde 9 kısa film yarışmıştı. Festivale başvuran 164 yapım arasından seçilen 9 finalist filmin yönetmenleri, Mısır Sineması'ndaki ödül törenine kırmızı halıdan geçerek geldi. Sinemada verilen resepsiyonun ardından törene geçildi.
 
Törene, festivalin jüri heyeti başkanı usta yönetmen Semih Kaplanoğlu ile jüri üyeleri Türk oyuncu Belçim Bilgin, Akademi Yabancı Filmler Komisyonu Başkanı Ron Yerxa, Batı Amerika Yazarlar Birliği Başkan Yardımcısı ve Akademi Üyesi Howard Rodman, 1978 Cannes film festivalinde Altın Kamera ödülünün sahibi yönetmen-yapımcı Rob Nilsson, Türk ve Amerikalı sinema çevreleri ve çok sayıda sinemasever katıldı.
 
Törende ''En İyi Kısa Film'' ödülünü, ''Sonra'' filmiyle Nazlı Elif Durlu aldı.
 
Hakan Hücum ''Mesut'', Abdurrahman Öner de ''Buhar'' filmiyle ''Jüri Özel Ödülleri''ne layık görüldü. Hücum'un filmi, izleyicilerin oylarıyla belirlenen ''Seyirci Ödülü''nü de aldı.
 
 
AA
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler