YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emel Sayın'dan anlamlı konser
Emel Sayın'dan anlamlı konser
27 Şubat 2010 22:34
Türk Sanat Müziğinin ''kadife sesli'' sanatçısı Emel Sayın, emniyet teşkilatı şehit aileleri ve gazileri yararına konser verdi.

Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EMŞAD) tarafından organize edilen Anadolu Gösteri Merkezi'ndeki konseri, şehit yakınları ve emniyet mensubu gazilerin yanı sıra çok sayıda Ankaralı sanatsever izledi.

EMŞAD Ankara Şube Başkanı Şahin Koçer, konser öncesinde yaptığı kısa konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlüğünü korumak için görev yaparken şehit olmanın en büyük vazife olduğunu söyledi. Koçer, dernek yararına konser veren Sayın'a teşekkür etti.

Sahneye seyircilerin coşkulu alkışı arasında gelen Sayın, Segah ve Nihavend makamında seslendirdiği şarkıların ardından bir konuşma yaptı.

Seyircileri selamlayan Sayın, salonda bulunan şehit yakınlarına, ''Acılarınıza kalbimle katılıyorum, duygularınızı hissedebiliyorum'' dedi. Konuşurken göz yaşlarını tutamayan Sayın, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diledi.

Sayın, konuşmasının ardından konserine devam etti.

EMŞAD'ın sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleşen konserden elde edilecek gelirle gazilerin sosyal ve kültürel çalışmaları ile ihtiyaç sahibi şehit ailelerine, şehit ve gazilerin çocuklarının eğitim ve öğretimlerinde burs almalarına yardımcı olunacak.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler