YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Emek Sineması 2016'da açılacak
Emek Sineması 2016'da açılacak
03 Eylül 2015 10:24
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, restorasyonu devam eden Emek Sineması'nın 2016 yılında açılacağını bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, tarihi Emek Sineması'nda devam eden restorasyon çalışmalarında sona gelindiği belirtildi.

Sinemada yapılan restorasyon çalışmalarının binanın tarihi dokusuna ve karakterine uygun olarak kuyumcu titizliğiyle yapıldığı belirtilen açıklamada, sinemanın önümüzdeki yıl izleyicisine kavuşacağı aktarıldı.

Açıklamada, Belediye Başkanı Demircan'ın, sinemada yapılan çalışmaları yerinde incelediği ve yetkililerden bilgi aldığı belirtilerek, şu görüşlerine yer verildi:

"Emek Sinema Pasajı'nı eğer bir şeye benzetmek gerekirse, büyük bir alışveriş merkezi olan İstiklal Caddesi'nin sinema bölümü gibi görüyorum. Yeni haliyle Emek Sinema Pasajı Beyoğlu'nun en büyük tamamlayıcısı olacaktır. Çalışmaların bitmesine az bir süre kaldı. İnşallah 2016 yılında açılacak ve Beyoğlu sahnesine, sinemasına, kültür merkezine kavuşmuş olacak. Bu gururu hep birlikte yaşayacağız."

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler