YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Duygusal olduğum için duygusal filmler çekiyorum"
"Duygusal olduğum için duygusal filmler çekiyorum"
22 Şubat 2013 10:54
Avşar Filmin Sahibi Şükrü Avşar, hep duygusal filmler yaptığını, nedenini kendisinin de bilmediğini vurgulayarak, “Herhalde çok duygusal bir insan olduğum için böyle. Bazen ‘Acaba insanları çok ağlatıp da onlara ayıp eder miyiz’ diye düşünüyoruz'' dedi.

 

Avşar, ilk bölümü içine sinmediği için oyunu kadrosunu ve senaryosunu değiştirdiği “Karagül” dizisinin çekimleri için geldiği Adana'da, ‘Karagül’ dizisine büyük önem verdiğini, ancak dizinin ilk bölüme yönelik çekimlerin içine sinmediğini ifade etti. Avşar, bu nedenle senaryo ve oyuncu kadrosunu değiştirdiklerini ve yeni kastın daha başarılı olacağına inandığını söyledi.
 
İstanbul’da başlayıp, Halfeti’de bitecek olan dizinin çekimlerinin bir bölümü, Adana’nın Yumurtalık ilçesi sahilinde gerçekleştiriliyor. Başrollerini Ece Uslu ve Yavuz Bingöl’ün üstlendiği dizide Özcan Deniz de ‘konuk oyuncu’ olarak yer alıyor.
 
Genel olarak çekilen dizilerin kasabadan başlayıp şehirde devam ederken, ‘Karagül’de ise bunun tam tersi olacağını vurgulayan Avşar, “Daha önce Ferdi Tayfur’un başrollerini üstlendiği; ‘Yersiz ve Yurtsuz’ adlı dizide de yine aynı bölgede çekim yapmıştık. Dizi, Şanlıurfa, Gaziantep ve Halfeti üçgeninde geçecek. İlk bölümdeki boğulma sahnelerini ise iklim ve sıcak havası nedeniyle Adana’nın Yumurtalık ilçesinde gerçekleştiriyoruz” dedi.
 
Daha önce Bülent İnal, Şebnem Bozoklu, Yavuz Bingöl ve Özlem Conker gibi isimlerin katılımı ile çekilen birinci bölümün içine sinmediğini anlatan Avşar, “Çekimler istediğimiz gibi olmadı. Bunun üzerine senaryoda değişiklik yaptık. Kadromuzdaki oyuncuların da başka programları çıkınca yeni bir kadro oluşturduk. Bu kastın daha başarılı olacağını düşünüyorum. Dizinin hikayesini çok sevdiğim için üzerinde büyük bir titizlikle duruyorum” diye konuştu.
 
Şükrü Avşar, hep duygusal filmler yaptığını, nedenini kendisinin de bilmediğini vurgulayarak, ”Herhalde çok duygusal bir insan olduğum için böyle. Bazen ‘Acaba insanları çok ağlatıp da onlara ayıp eder miyiz’ diye düşünüyoruz” dedi.
 
Önümüzdeki nisan ayının ortasında yayınlanması planlanan dizinin, hangi kanalda ekranlara geleceğinin henüz netleşmediğinin altını çizen Şükrü Avşar, “Dizilerin kaç bölüm olacağını hiç kimse bilemez. Gittiği yere kadar gider. Daha önce ‘Lale Devri’ni 120 bölüm olarak hesaplamadık ama dizi tuttu ve hala da sürdürüyoruz. Gidişata göre dizinin kaç bölüm olacağına karar vereceğiz” dedi.
 
 
İHA
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler