YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dizilere sert eleştiri
Televizyonlardaki dizilerden dert yanan AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, "Reyting adına, çok fazla izleniyor diye bütün ahlaki değerlerimizi zafiyete uğratacak diziler hızlı şekilde artıyor." dedi..
Dizilere sert eleştiri
21 Eylül 2010 / 15:47 Güncelleme: 21 Eylül 2010 / 15:53

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Gaziantep Milletvekili Fatma Şahin, Türkiye'de okuma yazma bilmeyen kalmaması gerektiğini belirterek, ''Bunun için her türlü imkanımız var. Bu toplum 2023'te dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek zorunda. Bunu yapabilmek için bireyleri eğitmemiz ve kalkındırmamız gerekiyor''' dedi.

Şahin, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Müdür yardımcıları Hatice Kutsal ve Hamdi Atayeter, Şehitkamil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Murat Şahin ile Gaziantep'te ''Haydi Kızlar Okula Kampanyası''kapsamında eğitime başlayan öğrencilerin ailelerini ziyaret etti.

Okuma yazma bilmeyen kimsenin kalmaması gerektiğini ifade eden Şahin, ''Bunun için de her türlü imkanımız var. Şekerimiz var, unumuz var, yağımız var, helva yapmamak için hiçbir nedenimiz yok. Bu toplum 2023'te, Cumhuriyet'in 100. yılında dünyanın en büyük 10 ekonomi arasına girmek zorunda. Bunu yapabilmek için de bireyleri aydınlatmamız, eğitmemiz ve kalkındırmamız gerekiyor'' dedi.
 Bir gazetecinin, ''Eğitim için çalışıyorsunuz ancak televizyonlardaki diziler de insanları yozlaştırıyor. Türk aile yapısına uygun olmayan konular işlenmeye başlıyor. Görüşleriniz nedir?'' sözleri üzerine Şahin, Radyo Televizyon Üst Kurulunun denetleme sistemi olduğunu anımsattı.

Şahin, şunları söyledi:

''Yasal olarak onların birtakım yaptırım güçlerinde sıkıntı vardı. Radyo Televizyon Üst Kurulunun yeni yasal düzenlemesi şu anda alt komisyonda. Fakat burada medya okuryazarlığı var. Eğer ailemizin içerisinde şiddeti destekleyen, aile yapısını, eğer ahlaki değerlerimizi sıkıntıya sokan diziler varsa anne babaların bunları çocuklarına izletmemeleri gerek. Reyting adına, çok fazla izleniyor diye bütün ahlaki değerlerimizi zafiyete uğratacak diziler hızlı şekilde artıyor. Bunun yolu da yine eğitimden, toplumsal bilinçten geçiyor. Kumanda ile kapatırsak, izlemiyorum dersek reyting aşağı düşecek. O diziler de kalmayacak.''

Konuyla ilgili tepkiler aldıklarını belirten Şahin, ''Çok ciddi sıkıntılar var. Aileler rahatsız ama Radyo Televizyon Üst Kurulunun yasal altyapısının güçlenmesini de yeni dönemde, bütçeden sonra hızlandıracağız'' dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin de Haydi Kızlar Okula Kampanyası ile Şehitkamil ilçesinde bin 700 civarında çocuğun okula kazandırıldığını bildirdi. Serin, ''Okumayan her bir kızımız hayatının belli dönemlerinde mutlaka mağduriyet yaşıyor. Bunu en aza indirmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz'' dedi. (A.A.)

fatmagülün suçu neeee
 // deniz degirmenci
fatmagülün suçu neymiş saçma sapan ya söylesenize bize faydası ne ne anlatıyo ........
28 Eylül 2010 09:00
atv degil
 // gül kaya
atv degil canım degil kanal d kesinlikle kanal d kılıç gününü kasdediyosan evet haklısın ama kanal d daha igrenç...
28 Eylül 2010 08:57
igrenç
 // derya karademir
çok çok dogru mesela fatmagülün suçu ne igrençti ya bide izlemeye kalktım berbat diziler var yinede bana sorarsanız en iyi dizi kurtlar vadisi izlemenizi her zaman tavsiye ederim.......
28 Eylül 2010 08:55
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler