YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"CHP gerçekleri kabul etmiyor"
"CHP gerçekleri kabul etmiyor"
22 Eylül 2010 08:55
Referandum öncesi anayasa değişikliğine evet oyu vereceğini söyleyen oyuncu Lale Mansur, bir sinema dergisine konuştu. Mansur, Türkiye'de askeri ve yargıyı eleştirmekten korkan İttihatçı Terakki ruhuna sahip kişilerin olduğunu söyledi.

Referandum öncesi anayasa değişikliklerine destek veren çıkışlarıyla gündeme gelen oyuncu Lale Mansur, Türkiye'de askeri ve yargıyı eleştirmekten korkan bir İttihat Terakki ruhu olduğunu söyledi. Mansur "Eski solcuların, Kemalist kafa yapısına sahip olanların bir kısmı orduyla çok yakın temas halinde. Askere, yargıya hesap sorulmasın istiyor" dedi

Referandum ve sivilleşme ile ilgili sözleriyle gündemden düşmeyen sinema oyuncusu Lale Mansur, aylık sinema dergisi Film Arası'nın, ikinci sayısına konuştu. Mansur, toplumun önünde askeri ve yargıyı eleştirmekten kaçınan İttihat Tarakki ruhuna sahip kişilerin olduğunu söyledi.

ASKERE HESAP SORULMASI İSTENMİYOR

Mansur, Türk sinemasında yakın tarihe ilişkin film çekmenin zorluğundan bahseden Mansur, çekilen filmlere çok büyük eleştiriler getirildiğini söyledi. Bu nedenle yakın tarihe dair filmlerin çok az çekildiğini belirten oyuncu, 'Hatırla Sevgili' dizisini çekerken kendisilerini eleştiren CHP'nin gerçekleri öğrenmeye tahammüllerinin olmadığını söyledi.

CHP'NİN GERÇEKLERE TAHAMMÜLÜ YOK

Mansur "Bir dönem oynadığım Hatırla Sevgili dizisi bu konuları anlatıyordu. Fakat yaşanılanlar yumuşatılarak yansıtılıyordu. Çok daha sert yaşanmış olaylar. İnanılmaz acılar çekmişler. Pislikler içinde, küçücük hücrelerde kalmışlar. Bunların çok küçük bir kısmı, yumuşatılarak anlatıldığı halde, CHP'liler abarttığımızı söylediler. Ben sahaflardan o döneme ait kitaplar alıp okudum. İnanın yaşanılanların çok az bir bölümü anlatılmış. Buna bile tahammülleri yok. Resmi tarihe uymuyor anlatılanlar" diye konuştu . (Yeni Şafak)

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler