YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çağlar, 'Payitaht Abdülhamid'de rol almış
Kalp krizi nedeniyle yaşamını yitiren İTO Başkanı Çağlar'ın,"Payitaht Abdülhamid" dizisinin 22 Aralık'ta yayınlanması planlanan 30. bölümünde oynadığı öğrenildi.
Çağlar, 'Payitaht Abdülhamid'de rol almış
12 Aralık 2017 / 15:27 Güncelleme: 12 Aralık 2017 / 15:38

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı İbrahim Çağlar'ın, İTO'yu Sultan 2. Abdülhamid'in kurdurduğuna dikkati çekmek için "Payitaht Abdülhamid" dizisinde oynadığı öğrenildi.

Kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Çağlar, TRT 1 kanalında yayınlanan ve 2. Abdülhamid Han dönemini konu edinen dizide, İTO'nun kurulmasına öncülük eden "İbrahim Efendi" karakterini canlandırdı.

Dizinin yapımcılarından Serdar Öğretici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çağlar'ın, dizinin 22 Aralık'ta yayınlanması planlanan 30. bölümü için kamera karşısına geçtiğini söyledi.

Dün bütün gün birlikte olduklarına işaret eden Öğretici, "Hiçbir sıkıntısı yoktu. Akşam evine gitti. Sabah da acı haberi öğrendik. Bugün hiç iyi değilim gerçekten. Çok büyük şaşkınlık içerisindeyim." dedi.

Öğretici, Çağlar'ın dizide rol almasına kadar olan süreci şöyle anlattı:

"İTO'yu 'Dersaadet Ticaret Odası' ismiyle, 1882'de 2. Abdülhamid Han kurduruyor. Yaklaşık 2 hafta önce İTO Genel Sekreteri Ömer Bal, TRT'ye ulaşarak bu konuyu 'Payitaht Abdülhamid' dizisinde işlemeyi önermiş. Onlar da beni aradı, yapıp yapamayacağımızı sordu. Tabii ki böyle önemli bir olayı dizimizde işlemek bizi de mutlu ederdi. Bunun üzerine Ömer (Bal) Bey'le detaylarını görüştük ve senaryoyu yazdık. Sonrasında bu konunun işleneceği bölümde İbrahim Çağlar'ın rol alması fikri ortaya çıktı ve İTO'yu kurduran 'İbrahim Efendi' diye bir karakteri canlandırdı."

 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler