YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bugünden itibaren kültür-sanat yazılarıyla Zeynep Zelan karşınızda
Bugünden itibaren kültür-sanat yazılarıyla Zeynep Zelan karşınızda
Bugünden itibaren kültür-sanat yazılarıyla Zeynep Zelan karşınızda
06 Şubat 2009 / 11:20 Güncelleme: 10 Şubat 2009 / 00:00

Beğeniyle okuduğunuz KANALAHABER.COM yazarlarına bir yenisi daha eklendi. Bugünden itibaren kültür-sanat yazılarıyla Zeynep Zelan karşınızda olacak.


Kanal a izleyicilerinin aslında tanıdığı bir isim Zeynep Zelan. Kanalımızla ilgili beğenilerinizi, şikayetlerinizi, her türlü eleştirilerinizi onun aracılığılya dile getiriyorsunuz. Kanal a İzleyici Temsilcisi Zelan izleyici mailleriyle titizlikle ilgilendiği gibi bundan böyle köşe yazılarıyla da sanat severlerin duygularına tercüman olacak gibi görünüyor. İyi bir sinema seyircisi de olan Zelan'ın yazıları belki de kararsız kaldığınız sinema - tiyatro gibi etkinliklerde seçim yapmanızı daha kolaylaştıracak.


Zeynep Zelan'ın ilk yazısı usta oyuncu Brad Pitt'in başrollerinde olduğu ve bu hafta Türk seyircisiyle buluşan  "Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi" adlı film üzerine... Bu yazıyı okumadan önce gideceğiniz filme karar vermeyin, bizden söylemesi...


ZEYNEP ZELAN KİMDİR?


Zeynep Zelan 1981 Ankara doğumlu. Akademik olarak 1999-2006 yılları arasında Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümünde lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamladı. Türk sineması alanında çalıştığı için “Türk sineması uzmanı” unvanı aldı. Yayıncılığa 1999 yılında radyoda çalışarak başladı. 2000 yılında ise Kanal 7 televizyonu’nda 1 yıl süreyle çeşitli birimlerde görevlendirildi. 2001-2008 yılları arasında Kanal A Televizyonu’nda çeşitli programlar yaptı. 2007 itibariyle İzleyici Temsilciliği görevini yürütmekte. Şimdiye kadar pek çok ödüllü kısa filmin de yönetmenliğini yaptı. Daha önce Hece, Edebiyat Güncesi, Bumerang, Kül Eleştiri, Mostar, Kayıtsız İsim ve Dergi Yansıma’da yazıları yayınlandı. 6 yıldır Turuncu Kadın Dergisi’nde kadın psikolojisi üzerine yazılar yazmakta. Evli ve bir çocuğu var.


ZEYNEP ZELAN'IN İLK YAZISI İÇİN TIKLAYIN


İyi geceler Benjamin!


"Benjamin Button'un Tuhaf hikayesi" filminin afişi


KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler