YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Bu ülkeden gitmeyi düşünüyorum' demişti
'Bu ülkeden gitmeyi düşünüyorum' demişti
'Bu ülkeden gitmeyi düşünüyorum' demişti
14 Şubat 2008 / 07:45 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

'Bu ülkeden gitmeyi düşünüyorum' diyerek gündeme damgasını vuran Fazıl Say, yeni açıklamalarıyla yine gündem oluşturacak. Say'ın hedefinde başörtüsü var..

Geçtiğimiz ayların en çok konuşulan ismi, hiç kuşkusuz Fazıl Say'dı. Say, "Rüyalarım öldü, bu ülkeden gitmeyi düşünüyorum" demişti. Ancak Say, türbanı serbest bırakan Anaya değişikliğinin ardından fikrini değiştirdi. Ünlü müzisyen, kendisine "Ülkende kal. Mücadele et" diyen babası Ahmat Say'ı bu kez dinleyeceği mesajını verdi.


'Ben AB Büyükelçisi'yim'


Türkiye'de kalacağını anlatan Say, mücadele yöntemlerinde hangi doneleri kullanacağı sorusuna, " Ben, AB Kültürlerarası Diyalog Büyükelçisi'yim. Büyükelçi olarak, bu gidişata karşı kıran kırana mücadele etme kararı aldım. Şu anda nasıl mücadele edeceğimi söyleyemem. Ama imkanlarımı kullanırım" yanıtı verdi.


'Meydanlar görmezlikten gelindi'


Müzisyen, Anayasa değişikliği görüşmelerinde meydanlara inen ve tepkilerini dile getiren kalabalıklara da dikkat çekti ve "AKP aydınları, meydanlardaki milyonlarca insanı görmezlikten geldi" dedi. "AKP karanlıklar caddesine saplandı" iddiasında bulunan Say; kızı için, tüm aydınlar için mücadele edeceğini söyledi.


Takvim

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler