YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu Kur'an 5 yılda yazıldı
Hattat Hüseyin Kutlu'nun hat sanatıyla 5 yılda yazdığı Kuran-ı Kerim, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'nun da katıldığı bir etkinlikle tanıtıldı.
Bu Kur'an 5 yılda yazıldı
29 Ocak 2010 / 00:55 Güncelleme: 29 Ocak 2010 / 01:00

Fırat Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, Kuran-ı Kerim'in Allah'ın insana özel hitabı ve ilahi ikramı olduğunu belirterek, ''Kuran-ı Kerim'e muhatap olmak şereflerin en yücesi, Peygamberin sünnetine nail olmak en büyük itibar, en büyük imtiyazdır'' dedi.

Kuran-ı Kerim'in insanın kendisiyle buluşması olduğunu ifade eden Bardakoğlu, şöyle devam etti:

''Biz Kuran-ı Kerim'i okuyarak kendimizi tanırız, varoluşu tanırız, Allah'ın rızasına yönelik bir hayatın kalıcı olduğunu anlarız. Kuran korunan ve koruyan bir kitaptır. Rabbımız Kuran'ı korudu, Kuran da 14 asırdır bizi korumakta. Dünya hayatının her türlü yoldan çıkaran teklifine karşı dimdik ayakta durmamızı, sırat-ı müstakime yürümemizi sağladı. Kur'an'a her şeyimizi borçluyuz. O Kuran bizi yanlışa düşmekten korudu, Rabbimizin rızasına yöneltti.

Gelin el birliğiyle dünyanın kirine, pasına karşı gözümüzü, kulağımızı tıkayalım. Gönlümüzü Kuran'a açalım, hayatımız onunla istikamet kazansın. Böyle olduğu içindir ki 2010 yılını el birliğiyle Kuran-ı Kerimi ve Hazreti Peygamberi anlama, kendi dünyamıza getirme yılı ilan edelim.''

Bardakoğlu, hayatın en büyük zenginliklerinden birinin Kuran'ı anlamak ve onun dediğini fark etmek olduğunu söyledi.

Kuran'ın asıl gayesinin, insanı bu dünyada uyarmak ve yol göstermek olduğunu ifade eden Bardakoğlu ''Bu kitap bir hayat rehberidir, hidayet kaynağıdır. Kuran'ın yolunda gitmek hayatımızın en büyük itibar ve izzet kaynağıdır'' diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu, daha sonra Hüseyin Kutlu'ya çalışması dolayısıyla bir plaket verdi.

Etkinlikte, Mısırlı Hafız Ahmet Naina ile Doç. Dr. Fatih Çollak ve İshak Danış da davetlilere Kuran-ı Kerim okudular. AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler