YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bu da Mısırlı Müslüm Gürses
Bu da Mısırlı Müslüm Gürses
05 Haziran 2013 11:26
Muğla’nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 11. Türkçe Olimpiyatları’na Mısırlı Amr Nagy söylediği Müslüm Gürses şarkısı ile geceye damgasını vurdu.

Bodrum antik tiyatroda düzenlenen Türkçe Olimpiyatları’na 20 farklı ülkeden 65 öğrenci katıldı, gecede geçtiğimiz aylarda vefat eden Müslüm Gürses ve Neşat Ertaş da unutulmadı.

Fantezi Müziğinin ustası olarak bilinen Orhan Gencebay’ın ‘Hatasız Kul olmaz’ parçası ve Müslüm Gürses’in ‘Senden vazgeçmem’ parçaları büyük alkış topladı. Mısır’dan Gelen Amr Nagy Müslüm Gürses’e benzerliği ise dikkatlerden kaçmadı.

Yaklaşık 10 bin kişinin izlediği Türkçe olimpiyatlarına, AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akgün, Jandarma Komutanı Hakan Demiröz ve Fenerbahçe eski başkanı Ali Şen’de gecede yerlerini aldı. Geceye belde belediye başkanları da katıldı.

Yoğun ilgi gören gece öğrencilerin hep bir ağızdan seslendirdiği 'Bir ışık sun' şarkısı ile başladı.  Ardından sahne alan İsveçli Johanna'nın Zülfü Livaneli'nin 'Sevda değil' şarkısını seslendirdi. Kırgızistanlı öğrenci Nursultan İminov ise 'Seni sordum yıldızlara' şarkısı ile duygu dolu anlar yaşattı. Azerbaycanlı Ayten Hacıyeva ise 'Bu da geçer' türküsünü söylerken, Meksikalı Jaqueline Garcia 'Ah nerede' parçasıyla vatandaşları çoşturdu. Müslüm Gürses’in anısına okunan Senden vaz geçmem şarkısını seslendiren  Mısır'lı  Amr Nagy büyük alkış aldı.  Güney Afrika'dan gelen Mohamed Alaa ise Orhan Gencebay’’ın 'Hatasız kul olmaz' parçasını seyircilerin ısrarı üzerine tekrar okudu. Afrikadan gelen öğrenciler ise oynadıkları zeybek ile efelere taş çıkarttı.

Yaklaşık 3 saat süren etkinlik  AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden ve Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan tarafından katkıda bulunanlara plaket verilmesi ve “Yeni bir dünya” şarkısının söylenmesiyle birlikte sona erdi.

İHA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler