YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Biz de açılım isteriz'
Türkiye’de son günlerin en popüler kavramı hiç şüphesiz ki açılım. Açılımın yankıları sürerken, iskender döner içinde bulunan pideler de isyan bayrağı kaldırdı.
'Biz de açılım isteriz'
20 Ekim 2009 / 18:06 Güncelleme: 20 Ekim 2009 / 18:11

Türkiye’de son günlerin en popüler kavramı hiç şüphesiz ki açılım. Hükümet’in demokratik açılım konusunda yaptıklarının yankıları sürerken, İskender döner içinde bulunan pideler de isyan bayrağı kaldırdı. “Asırlardır etin altındayız” diyen pideler, porselen tabakta etin yanında servis edilmek istiyor.

 

  

Hükümet’in peşi sıra açıkladığı açılımlar sürerken, İskender pideleri de kazan kaldırarak, Hükümet’in kendileri için de açılım yapmasını istedi.

 

Bursa’da toplanan pideler, asırlardır etin altında servis edilmenin ezikliğini yaşadıklarını iddia ederek, eylem yaptı. “İskender=Et+Pide, Yaşasın Yiyeceklerin Kardeşliği, Et Altında Servise Son, Hepimiz İskenderiz” dövizleri taşıyan yaklaşık bin kişilik grup adına açıklamayı ise Uno Yemenoyan yaptı. Pidelerin insan hayatının olmazsa olmazı olduğunu söyleyen Yemenoyan, “İnsanlar et yemeden yaşamlarını rahatlıkla idame edebilirler. Ancak pide veya kardeşlerimiz ekmek olmadan yaşayamazlar” dedi. Üniter İskender yapısının günümüz çağdaş şartlarına uydurulmasını isteyen Uno Yemenoyan, açıklamasına şöyle devam etti: “Hepimiz insanların karınlarını doyurmak için varız. Ancak üniter yapı bizleri yıllardır etin altında ezdi. Biz ezilmiş pideler olarak kesinlikle etsiz servis yapılmak istemiyoruz. Birlikte güçlüyüz. Sadece tabakta yan yana servis istiyoruz. Umarım Sayın Başbakanımız sesimizi duyar.”

hepimiz pideyiz
 // nurullah ünsal
hepimiz pideyiz hepimiz iskenderiz :)...
29 Ekim 2009 10:19
Başarılar
 // sultan
Emeğinize sağlık..."Demokratik açılım" sürecinde pideler isyan bayrağını kaldırmak için zamanlamayı güzel ayarlamışlar...
Sayın Başbakanımız bu süreçte ve neticesinde halkın büyük mutluluk yaşayacağını belirtiyor; bundan nasibini pidelerde alır inşallah...
Anlamlı yazılarınızın devamını dilerim......
21 Ekim 2009 14:38
anlamlı
 // özgür
gerçekten harika olmuş :)...
21 Ekim 2009 13:39
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler