YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bitlisliler'in "Hür Adam" heyecanı
Bitlisliler'in "Hür Adam" heyecanı
04 Ocak 2011 09:48
Bitlisliler, Bediüzzaman Sait Nursi'nin hayatının anlatıldığı Hür Adam filmini izlemek için gün sayıyor. Film 7 ocak'ta vizyona girecek.

Bediüzzaman Sait Nursi'nin hayatının anlatıldığı 'Hür Adam' filmi 7 Ocak Cuma günü gösterime giriyor. Filmi merakla bekleyen yerlerden biri de üstadın memleketi Bitlis oldu. Bitlis il merkezinde sinema bulunmuyor. Bitlisliler, filmi Tatvan ilçesindeki sinemada izlemek için gün sayıyor. 

Yönetmenliğini Mehmet Tanrısever'in yaptığı Hür Adam filminin bir bölümü, Bitlis'te çekildi. Filmin bazı sahnelerinde illerinin gözükmesi, Bitlislileri şimdiden heyecanlandırıyor. Tatvan Cinemed Sineması Müdürü Vedat Gül, Hür Adam filmi için sinema salonunda ve çalışanlarında tatlı bir telaşın yaşandığını söyledi. Dört gözle filmin gösterime gireceği günü beklediklerini anlatan Gül, filmden oldukça umutlu olduklarını anlattı. Bitlis'in tek sinemasının Tatvan ilçesinde olduğunu aktaran Gül, filme olan ilgiyi arttırmak için Bitlis merkezin yanı sıra ilçelerine de afişler asarak broşür dağıttıklarını söyledi.

Bitlis'te sadece bir sinemanın bulunduğunu anlatan Gül, Cuma günü gösterime girecek olan film için ilk etapta 120 kişi kapasiteli olan en büyük sinema salonunu hazırladıklarını söyledi. Filme gelen talebe göre ek salon açmayı planladıklarını belirten Vedat Gül, Bediüzzaman'ın köyü olan, eski ismiyle Nurs, yeni ismiyle Kepirli köyünden de izleyici beklediklerini kaydetti. Filmin bir bölümünün de Hizan'da geçtiğini hatırlatan sinema müdürü  Vedat Gül, Hizanlıların da filme ilgi göstermesini beklediklerini kaydetti. 

Newyork'ta 5 Minare filminin Tatvan Cinemed sinemalarında en çok izlenen film olduğunu belirten Gül, bu filmin rekorunu Hür Adam'ın kıracağını tahmin ettiklerini vurguladı.
Cihan

BEDÜZAMAN
 // S KARAKAY
Böyle bir kahramanı filimle yer bir ettiniz ben bedüzamanın hayatını kıtaplarında okurken çok göz yaşı döktüm ama filimde hiç ağlamadım keşki tarihceyi hayatını okusaydiniz filimde filimin başrol oyuncusu tam isabet ama filim çok basit yapilmiş mahkeme konuşmaları hiç olmamaiş Atatürkle konuşmasi olmamiş aralarında saygi ve sevgi vardı misirdaki emeviye camisindeki görümtülü olarak ve islamin içinde bulunduğu durumu anlatmasi yoktu filim beklediğim gibi olm...
09 Ocak 2011 21:26
inş
 // m
sadece bitliste değil tüm dünyada izlenme rekorları kırsın inşallah dua hükmüne geçsin inşallah iftira atanlarada tokat gibi olsun inşallah...
05 Ocak 2011 01:17
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler