YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bir tepki de Dorsay'dan
Türk aile yapısının sınırlarını zorlayan yerli dizilere, dizi sezonunun açılmasıyla birlikte tepkiler de yağmaya başladı. Bu tepkilerden biri de ünlü sinema eleştirmeni Atilla Dorsay'dan...
Bir tepki de Dorsay'dan
24 Eylül 2010 / 16:28 Güncelleme: 24 Eylül 2010 / 16:30

Türk televizyonlarındaki dizi furyasına ünlü sinema eleştirme Atilla Dorsay'dan tepki geldi. Dorsay, öğrencilere "Gençler sizlere yalvarıyorum. Ne olur yerli dizileri izlemeyin." dedi.
       

17. Altın Koza Film Festivali etkinlikleri kapsamında Kurttepe Anadolu Lisesi salonunda öğrencilere seslenen Dorsay, öğrencileri bol reklamla beslenmiş, diziden çok reklam izlenen 2 saat 20 dakikayı kendilerini geliştirmeleri için ayırmaya çağırdı 

DORSAY HANGİ DİZİLERİ SEVİYORDU

Geçmiş yıllardaki Aşkı Memnu'dan sonra tiryakisi olduğu dizi sayısının çok az olduğunu hatırlatan Dorsay, 'Perihan Abla', 'Küçük Ağa', 'İkinci Bahar'ı çok sevdiğini dile getirdi. Önceki yıllarda bu tür dizilerin bir anlamı olduğunu vurgulayan Dorsay, dizilerin daha az olduğunu ve titizlikle hazırlandığını kaydetti.
   

  "HERKES ELEŞTİRMELİ; ANCAK..."
       

"Kitle kanalları topluma yalnızca bunu mu verir?" diye soran Dorsay, klasik bir Türk filmi, klasik yabancı bir film konulabileceğini, bir kültür saati oluşturulabileceğini anlattı.
    

Ünlü eleştirmen, "Bu korkunç bir şey. Hepimizin her gün yazması eleştirmesi gereken bir şey. Ama tabii ki kimse yazamıyor. Bir kere her gazete kendi ait olduğu grubun programlarına saygı göstermek zorunda. Diyelim ki Sabah gazetesi, bu Kanal D'nin yaptığı nedir, böyle kepazelik olur mu diyemez çünkü aynı anlayış ATV'de de var. Medya olarak bu durumu yalayıp yutuyoruz. Gençler umarım yalayıp yutmazsınız. Siz gençler lütfen bu türlü yayıncılığa karşı çıkın."
       

 CHA

 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler