YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Beyaz perde Çanakkale Destanı’na hazırlanıyor
Beyaz perde Çanakkale Destanı’na hazırlanıyor
Beyaz perde Çanakkale Destanı’na hazırlanıyor
27 Mart 2008 / 19:05 Güncelleme: 28 Mart 2008 / 00:00

Türkiye O’nu, Deli Yürek’in Sabrisi, Ekmek Teknesi’nde ise Gamsız Celal olarak tanıdı ve çok sevdi. Sonrasında ise, TRT’de yayınlanan Kınalı Kuzular’da milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u canlandırdı.


 


Ünlü tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez, Çanakkale Zaferi’nin kahramanlarının konu edildiği Kınalı Kuzular’ın aynı zamanda yapımcılığını da üstlenmişti.


Yenilmez, bu sıralarda da yine TRT’deki Dur Yolcu, dizisinin yapımcılığını yürütüyor. Bir yandan da Anadolu’yu karış karış gezerek tiyatro yapan sevilen sanatçı, Kanal a’da her sabah yayınlanan Günebakan’da Abdullah Taşlı’nın konuğu oldu.


 


YENİLMEZ, ÇANAKKALE DESTANI’NI FİLM YAPMAK İSTİYOR


Özel yaşamından sanat anlayışına kadar Taşlı’nın bütün sorularını içtenlikle cevaplayan Ahmet Yenilmez, gönül verdiği bir projeyi de açıkladı. Türk tarihinin en eşsiz başarılarından birisi olan Çanakkale Destanı’nın görkemli bir eser olarak beyaz perdeye aktarılması gerektiğini söyleyen usta oyuncu, kendisinin de bunu gerçekleştirmek istediğini söyledi.


 


Bu konuda çalışmalara başlamaya hazırlanan Ahmet Yenilmez, işadamlarına Milli Destan’ın adına yakışır ölçüde sinemaya aktarılabilmesi için maddi destekte bulunmaya çağırarak şunları söyledi: “Destek bulamıyoruz. Tabi bu ümitsizlik değil. Ama bu, milletin hikayesi.  Bu noktada yapılacak iyi işlerin zevki toplum olarak yaşanır. Sadece oynayan yapan olarak yaşanmaz. Bu noktada ümidimiz kırılmış değil, daha da işimizin ağır olduğunu bilinciyle devam edeceğiz. Kendi gücümüz nispetinde sinema filmini de gündeme alacağız…”


 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler