YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ben ölmüşsem mutlaka ölümü kazanmışımdır
“Dünyanın en akıllı İnsanı” dünyayı kurtarmaya soyundu
Ben ölmüşsem mutlaka ölümü kazanmışımdır
29 Mart 2009 / 10:13 Güncelleme: 04 Nisan 2009 / 00:00

Bir ölümsüz gibi yaşamayı başardığımı düşünüyorum ve öleceğime hiç inanmıyorum; ama olur da bir gün ölürsem, benden bahsederken sakın 'Hayatını Kaybetti.' diye bir ifade kullanmayın; çünkü ben ölmüşsem asla hayatı kaybetmemişimdir.


Ben ölmüşsem mutlaka ölümü kazanmışımdır.


Dünyanın En Akıllı İnsanı Şimdi de ‘Sadece Başbakan Okusun’ diyor!


‘Sadece Başbakan Okusun’ kitabı Kashna Dahi Fabrikası'nın kurucusu, “Dünyanın En Akıllı İnsanı” Erdal Demirkıran’ın 8. kitabı….


Demirkıran’a göre 2016 yılında yaşanmış “gerçek bir hikayeden” esinlenerek vücuda getirilen kitap, roman tadında yazılmış. Naravenya Cumhuriyeti'nin Başbakanı olan Barkudza, bir gün durduk yerde bir zarfın üzerinde 'Sadece Başbakan Okusun' yazan bir mektup alır, mektupta yazılanlar başbakanı çok etkiler. Bu yazışmalar esrarengiz bir şekilde tek taraflı olarak devam ederken, başbakan bambaşka bir insana dönüşür ve ülkesini dünyanın en muazzam gücü haline getirir.


Kitapta trafikten teröre, ekonomiden dış politikaya kadar yüzlerce soruna, akla biraz fazla uygun çözümler sunan yazara,


- Kitabınızı özetler misiniz? diye sorduğumuzda,


-Bu kitap başbakana gelen o mektuptur! diye cevap vermiştir.


Hikayesiyle büyüleyici bir etki bırakacağından şüphe duyulmayan kitap, içindeki 107 olağanüstü fikirle ciddi bir iddiayı ortaya atıyor: “Herhangi bir devletin başkanı bunlardan sadece 7 tanesini hayata geçirirse ertesi gün bir ‘Dünya Devi’ne uyanacaktır. Eğer Kash Barkudza’nın yaptığı gibi tamamını uygularsa, ertesi gün dünyayı ölümsüz bir dev’e uyandıracaktır.”


Mart ayında piyasaya çıkan, 'Sadece Başbakan Okusun' mevcut başbakana ya da bilinen herhangi bir başkana yazılmamıştır. Devlet yönetenlere yüzlerce yıl esin kaynağı olacağını düşündüğümüz bu kitap tüm insanlığa hitap etmektedir.


Okuyanların vereceği iki tür tepki olacağını tahmin eden yayınevi yetkilileri,


- Eğer bu kitabı yöneticiler okursa, 'Biz bunları neden yapmadık ya da yapmıyoruz?' sorusunu soracak, kitabı yönetilenler okursa 'Sahi bunlar neden yapılmıyor?' diyerek şaşkına döneceklerdir, iddiasında ısrarlılar.


ERDAL DEMİRKIRAN KİMDİR?


1995′te Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında içe kapanık bir olan Erdal Demirkıran, bunu aşmak için programcılık yapıp, yazılar yazdı. Ayrıca noterden Dünyanın en akıllı adamı olduğuna dair yazıyı onaylattı. 1995 - 1997 yılları arasında Radyo Mega’da program ve sahnede stand-up yaptı. Askerden geldikten sonra bir cam fabrikasında Ticaret Müdürü olarak görev yaptı. Ancak sonra istifa ederek seminerler vermeye başladı. Seminerlerinde Kashna felsefesi adını verdiği ve özgüveni ön planda tutan davranış şeklini anlattı.


Kitapları


Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım (2002)
Adam Dediğin Benim Gibi Olur (2003)
İflas Etmenin Yolları (2004)
Dünyanın En Akıllı İnsanı’ndan Masallar (2005)
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur (2006)
Yerim Seni ÖSS (2006)
Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem’in Dibine Git (2007)


 

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler