YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başkent'te kültür sanat
Başkent'te kültür sanat
14 Mart 2013 10:13
Ankara Uluslararası Film Festivali Akün Sahnesi'nde düzenlenecek açılış töreniyle bu akşam başlayacak.

 

 
 
Devlet Tiyatroları 20 oyun, Devlet Opera ve Balesi 3 eser ve 3 konserle izleyicinin karşısına çıkacak. 
 
Bestesini ve librettosunu Türk besteci Muammer Sun'un yaptığı, padişahın 4 eşinden biriyle genç bir adamın yaşadığı aşkı anlatan bale eseri ''Sevginin Bedeli''nin dünya prömiyeri 16 Mart'ta gerçekleştirilecek.
 
 
Tiyatro
 
 
Akün Sahnesi:
 
Erdal Beşikçioğlu'nun rol aldığı ''Bir Deli'nin Hatıra Defteri'' yarın ve 17 Mart'ta sahnelenecek. Nazım Hikmet'in yazdığı, Rüştü Asyalı'nın yönettiği ve rol aldığı ''Nazım Hikmet'in Memleketimden İnsan Manzaraları'ndan On Bir Tablo'' ve çocuk oyunu ''Pal Sokağı Çocukları'' 16 Mart'ta seyredilebilecek.
 
''33 Varyasyon'' 19-20 Mart'ta temsil verecek.
 
 
Altındağ Tiyatrosu:
 
Hatice Meryem'in kaleminden Funda Mete'nin oyunlaştırdığı ''Sinek Kadar Kocam Olsun Başımda Bulunsun'' hafta boyunca izlenebilecek.
 
Boğaç Han, yarın minik seyircilerin beğenisine sunulacak.
 
''Yosunlar'' 19-20 Mart'ta temsil verecek.
 
 
Büyük Tiyatro:
 
''Cyrano De Bergerac'' yarın, 17 ve 19 Mart'ta seyircinin karşısına çıkacak. Işıl Kasapoğlu'nun yönettiği oyun kalabalık oyuncu kadrosuyla dikkati çekiyor.
 
 
Cüneyt Gökçer Sahnesi:
 
''Ben Ödüyorum'' bugün, yarın ve 16 Mart'ta sahne alacak. Olcay Kavuzlu, Şevki Çepa, Sinem Şahin, Nurcan Süer ve Ceren Narinoğlu'nun rol aldığı oyunu Vladlen Alexandrov yönetiyor.
 
Ulviye Karaca'nın yazıp yönettiği çocuk oyunu ''Üç Şehzade'' yarın prömiyer yapacak. Şehzadelerin zaaflarından faydalanan hain vezirin, sultan babalarını iyileştirmeleri için şehzadeleri bilinmez bir yolculuğa sürüklenmelerinin konu edildiği eserde Bülent Çiftçi, Mehmet Ali Toklu, Uğur Kaya gibi isimler rol alıyor. Eser 17 ve 20 Mart'ta da seyredilebilecek.
 
''Hürrem'' 19-20 Mart'ta temsil verecek.
 
 
Küçük Tiyatro:
 
Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun ''Dar Ayakkabıyla Yaşamak'' oyunu, hafta boyunca başkentli tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak. 
 
Çocuk oyunu ''Keloğlan Keleşoğlan'' ve ''Venedik Taciri'' 19-20 Mart'ta perde diyecek.  
 
 
Oda Tiyatrosu:
 
''Krem Karamel'' bugün, yarın ve 16 Mart'ta, ''Dönülmez Akşamın Ufkundayız'' 19-20 Mart'ta izlenebilecek. 
 
 
Stüdyo Sahne:
 
''Jerry ve Tom'' hafta boyunca seyirciyle olacak.
 
 
İrfan Şahinbaş Sahnesi:
 
''Cesaret Ana ve Çocukları'' bugün, 16 ve 20 Mart'ta görülebilecek. 
 
 
Şinasi Sahnesi:
 
''Yastık Adam'' bugün, yarın ve 16 Mart'ta sanatseverlerin karşısına çıkacak. İlham Yazar'ın yönettiği oyunda Tolga Tekin, Mesut Turan, Murat Çidamlı, Buğra Koçtepe rol alıyor.
 
''Karlar Kraliçesi'' 16-17 Mart'ta seyredilebilecek.
 
 
Opera-Bale
 
 
Opera Sahnesi: Bestesini ve librettosunu Türk besteci Muammer Sun'un yaptığı, padişahın 4 eşinden biriyle genç bir adamın yaşadığı aşkı anlatan ''Sevginin Bedeli'' balesinin dünya prömiyeri 16 Mart'ta yapılacak.  
 
''Saraydan Kız Kaçırma'' operası 20 Mart'ta sahnelenecek.
 
''Çanakkale Oratoryosu'' 18 Mart'ta dinlenebilecek. Orkestra şefliğini Rengim Gökmen'in yapacağı konserde, sanatçılar Tuncay Kurtoğlu, Esin Talınlı, Şenol Talınlı ve Ferda Yetişer sahne alacak.
 
 
Operet Sahnesi: ''Bir Tenor Aranıyor'' müzikali 17 Mart'ta, ''Suna Korad'ı Anma Konseri'' 19 Mart'ta izleyiciyle buluşacak. 
 
''Operanın Kadınları'' konseri 17 Mart'ta dinlenebilecek. 
 
 
Leyla Gencer Sahnesi: Çocuk müzikali ''Bremen Mızıkacıları'' 17 Mart'ta izlenebilecek. 
 
 
CSO
 
 
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), bugün ve yarın, Itri'nin ölümünün 300. yıl dönümü nadeniyle anma konseri düzenleyecek. 
 
CSO Konser Salonu'nda, saat 20.00'de şef Erol Erdinç yönetiminde gerçekleşecek konserde, Necil Kazım Akses ''Scherzo'' Itri'nin Nevakarı Üzerine, Ferit Alnar ''Kanun Konçertosu'', Ludwig van Beethoven ''7. Senfoni la majör Op 92'' eserleri icra edilecek.
 
Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), 16 Mart'ta saat 20.00'de Bilkent Konser Salonu'nda Emil Tabakov yönetiminde konser verecek. Konserde E. Tabakov Viyola Konçertosu ve R. Strauss ''Der Rosenkavalier' Süiti, Op.59'' müzikseverlerin beğenisine sunulacak.  
 
 
Cer Modern
 
 
Semra Özümerzifon'un son dönem çalışmalarının bulunduğu ''Rumelikavağı'ndan Anadolu'ya Ağ'' sergisi, 30 Mart'a kadar gezilebilecek. Sergide, Özümerzifon'un İstanbul'un çeşitli balıkçı köylerinden topladığı balık ağlarıyla çalıştığı karışık teknik 3 boyutlu resim ve heykellerle Kemal Şirin'in balıkçı köylerinde çektiği fotoğraflar yer alıyor. 
 
 
AA
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler