YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Barış Manço Onur Ödülü Livaneli'ye
Barış Manço Onur Ödülü Livaneli'ye
05 Haziran 2010 12:14
Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Beste ve Müzik Yarışması kapsamında verilen ''Barış Manço Onur Ödülü'' bu yıl Zülfü Livaneli'ye verildi.

Etkinlik kapsamında, İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı'nda düzenlenen törende, ''Barış Manço Onur Ödülü'', sanatçı Zülfü Livaneli'ye takdim edildi. Sanatçı ödülünü, Kuşadası Belediye Başkanı Esat Altungün ile Barış Manço'nun eşi Lale Manço ve büyük oğlu Doğukan Manço'nun elinden aldı.

Kuşadası Belediye Başkanı Altungün, törende yaptığı konuşmada, Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Beste ve Müzik Yarışması'nı 6 yıl aradan sonra Kuşadalılarla buluşturmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Altungün, Barış Manço gibi önemli bir sanatçı adına kararlaştırılan bir ödülü, bu yıl Zülfü Livaneli gibi önemli bir isme verilmesinden büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Lale Manço da eşi Barış Manço adına tertip edilen ve önceki yıllarda Atilla Özdemiroğlu, Sezen Aksu, Kayahan ve M.F.Ö gibi Türk müziğinin önemli isimlerine verilen ödülü, bu yıl da örnek bir sanatçıya vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Manço, ayrıca ''Altın Güvercin''i yeniden Kuşadası semalarıyla buluşturduğu için Belediye Başkanı Altungün'e teşekkür etti.

Livaneli ise ödülünü almasının ardından yaptığı konuşmada, bu ödülü almaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, ''Türk müzik tarihi haritasında önemli bir yere sahip olan ve bu haritada önemli bir yer kaplayan Barış Manço adını taşıyan bir ödül almak, beni çok mutlu etti. Ayrıca İsmail Cem gibi bir dostumun adını taşıyan meydanda bu ödülü almak mutluluğumu daha da artırdı. Uzun yıllar önce birlikte konser düzenlediğimiz Belediye Başkanı Esat Altungün ve Atilla Özdemiroğlu gibi dostlarımı yeniden görmek de mutluluğumu pekiştirdi'' diye konuştu.

Ödül töreninin ardından son dönemin sevilen şarkıcılarından Mustafa Ceceli, hayranlarıyla buluştu. (A.A.)

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler