YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakandan Meg Ryan'lı açılış
Santralİstanbul'da 3-6 Şubat tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Moda Haftası'nın açılışını, Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, Hollywood'ın ünlü yıldızı Meg Ryan ile birlikte yaptı. Kestiği kurdeleden bir parçayı da yıldıza veren Bakan Çağlayan, "Dünyanın
Bakandan Meg Ryan'lı açılış
04 Şubat 2010 / 08:57 Güncelleme: 04 Şubat 2010 / 09:05

İstanbul Fashion Week (IFW), Santralİstanbul'da Amerikalı ünlü Hollywood yıldızı Meg Ryan'ın Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte yaptığı açılışla başladı. Devlet Bakanı Zafer Çağlayan törende yaptığı konuşmada, İstanbul'un birçok alanda olduğu gibi moda alanında da tasarım, tekstil, konfeksiyon sektöründe de dünya ülkeleri arasında yer almak için başlatmış olduğu etkinliklerin ikincisini gerçekleştirdiklerini belirtti. Etkinliğe katılan ünlü Hollywood yıldızı Meg Ryan'a da "Hoşgeldiniz" diyen Bakan Çağlayan, "İstanbul Moda Haftası'nda tüm dünyanın ilgisini çekmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

İSTANBUL KENDİNE ÂŞIK EDER

İstanbul'un tasarım merkezi haline gelmesinde emin adımlarla ilerlediğini, 3 dinin buluştuğu özel bir şehir olduğunu ifade eden Çağlayan, "İlk defa gelenler, İstanbul'un tadını çıkarın! Bu kent, eğer iyi keşfederseniz kendisini size âşık eder" dedi. Moda Haftası'nın İstanbul'u moda merkezi haline getirme yolunda çok önemli katkı sağlayacağını vurgulayan Çağlayan, İstanbul Moda Haftası ile eş zamanlı bir alım heyeti de düzenlediklerini, organizasyona 29 ülkeden 213 firma, kurum ve kuruluş temsilcisinin katılım sağladığını kaydetti.

STANDI GEZECEKTİ, VAZGEÇTİ

Tekstil sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı açılışın ardından fuarı gezmek isteyen Meg Ryan, izdiham olunca vazgeçerken, Çağlayan, sanayicilerle birlikte standları ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Yaklaşık 35 bin kişinin katılımının beklendiği fuarda, 24 marka ve 17 tasarımcı stant açtı. 4 gün sürecek fuarı 200'ün üzerinde medya mensubu ve alıcı izliyor.

 

DÜNYANIN EN ÜNLÜ 10 MARKASI

Bakan Çağlayan, "Amacımız, 2023'te ihracatımızı 500 milyar dolara çıkartmak, uluslararası alanda üne sahip en az 10 marka yaratmak ve dünyanın 10 büyük ekonomisi içinde olmak. 2050'de dünyanın 5 en büyük küresel yıldızından biri olarak gösteriliyoruz" dedi.

 

 

 

Yeni Şafak

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler