YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ayı Teddy 2 gülme krizine sokuyor
Ayı Teddy 2 gülme krizine sokuyor
13 Temmuz 2015 16:24
Birinci bölümü ile milyonları ekran başına bağlayan komik Ayı Teddy bu bölümde de yine herkesi gülmekten kırıp geçirecek gibi görünüyor. Ayı Teddy 2 vizyona girdi.


Konuşan Ayı Ted 2012 yılında film sektörüne bomba gibi düştü. Vizyona girdiği günden itibaren 550 milyon hasılatı ile göz dolduran gülme krizlerine sokan filmin serisi olan TED 2 yakında vizyona giriyor.

Çok tutmuş bir filmin devamıyla arasındaki makas ne denli yakınsa, bendeki hissiyat “Belli ki yaratıcı ekibin başka daha iyi bir projesi yok, aynı fikri allayıp pullayıp yine sahaya sürüyorlar”dır. Seth MacFarlane son derece kabiliyetli bir isim. Kartvizitinde şu unvanlara rastlayabilirsiniz: Animatör, yapımcı, yazar, oyuncu, aktör, seslendirme sanatçısı, şarkıcı ve de yönetmen...

Popüler kültür âlemlerinde daha çok ‘Family Guy’ın yaratıcısı olarak bilinen Mac-Farlane 2012’de ‘Ayı Teddy’yle (‘Ted’) yönetmenliği de adım atmıştı. Filmde hiçbir arkadaşı olmayan bir çocuğa armağan edilen oyuncak ayı gümbür gümbür şimşeklerin çaktığı bir gecede dile gelmiş ve sonrasında bu pofuduk dost, John Bennett isimli miniğin nerdeyse bütün hayatına istikamet verir olmuştu.

‘Ayı Teddy’, MacFarlane’in başta Mel Brooks olmak üzere ZAZ, Farrelly Biraderler gibi değişik ve aykırı komedi ekollerini de harmanlayan, edepsiz, siyasi doğruculuk içermeyen, hudut tanımayan, ‘vulgar’ ve de ‘kafası her daim kıyak’ anlayışının ifadesiydi. Bu etkileyici ve parlak girişin hemen peşinden MacFarlane, sinema çevrelerince el üstünde tutuldu, hatta 2013’teki Oscar törenini bile sundu. İkinci uzun metrajlı filmi ‘Yeni Başlayanlar İçin Vahşi Batı’, ‘Ayı Teddy’ye göre geri adımdı fakat belli ölçüde parlaklıklar içeriyordu ve alttan alta Mel Brooks’un 1974 tarihli ‘Blazing Saddles’ına selam yolluyordu.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler