YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avatar filminin devamı geliyor!
Avatar filminin devamı geliyor!
18 Şubat 2014 08:57
'Avatar' filminin devamı geliyor. İlk filmin ardından ikinci, üçüncü ve hatta dördüncü filmin gösterim tarihleri açıklandı

Avatar 2 filminin 2016 yılı Aralık ayında gösterime gireceği açıklandı. Kullanılan sinema teknikleri ve teknolojik unsurlar açısından birçok ilke imza atan Avatar'ı üç yeni devam film takip edecek. Pandora gezegeninde geçen ve dünya dışı yaşam üzerine bir güzelleme niteliği taşıyan Avatar, yönetmen James Cameron tarafından çekilmiş ve 2009 yılında gösterime girmişti. Dokuz dalda Oscar adaylığı bulunan ve bunların üçünü kazanan Avatar, bir seri olarak devam edecek. James Cameron'un 'Kendimi evimde hissediyorum' dediği Yeni Zelanda'da da Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmi çekimlerini gerçekleştirdiği mekanlarda hayata geçirilecek olan Avatar'ın ikinci filmi 2016 yılı Aralık ayında gösterime girecek. Üçüncü film 2017 ve dördüncü film ise 2018 yılında izleyiciyle buluşacak. İlk filmde başrol oyuncuları olarak izlediğimiz Zoe Saldana ve Sam Worthington ikinci filmde de Avatar'ın baş kahramanları olacak.

Aynı yapımcı ile çalışacak

Yeni filmin konusu hakkında detaylar henüz ortaya çıkmadı ancak yapımcı olarak James Cameron'un Titanic ve Avatar'ın ilk filminde beraber çalıştığı Jon Landau ile anlaşıldı. James Cameron, devam filmleri için senaristlerini de belirledi.

Etiketler: , , ,
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler