YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atalay da 'Nefes' filmini izledi
İçişleri Bakanı Beşir Atalay da Nefes filmini izledi. İşte Atalay'ın flim hakkındaki görüşleri...
Atalay da 'Nefes' filmini izledi
02 Kasım 2009 / 10:10 Güncelleme: 02 Kasım 2009 / 10:10

Nefes filmini izleyen İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Filmde yer alan bu üzücü sahnelerin tekrarlanmaması, acıların yaşanmaması ve ülkemizin huzura kavuşması için çalışıyoruz. Tek amacımız bu'' dedi.

Konya milletvekili Sami Güçlü ile Bilkent'teki Cinebonus Sinemasına gelen Atalay, yönetmenliğini Levent Semerci'nin yaptığı ve Kuzey Irak sınırında bir karakolda yaşananların anlatıldığı ''Nefes/Vatan Sağ Olsun'' filmini izledi.

Sinema çıkışında  filmle ilgili sorularını yanıtlayan Atalay, filmin yapım ve teknik olarak standardı yüksek olduğunu belirterek yapımcı ve oyuncularını kutladı. Filmin  güvenlik güçlerinin uzun süren terörle mücadelesinden sahnelerle dolu olduğunu ifade eden Atalay, filmde fedakarlık, özveri ve yiğitlikle birlikte acıların ve özlemlerin de işlendiğini vurguladı.

Filmin insani boyutları öne çıkarttığını ifade eden Atalay, birden çok mesaj verdiğini kaydetti. Terörle mücadelenin 25 yıldır sürdüğünü ve güvenlik güçlerinin özveri ve fedakarlıkla mücadelelerini sürdürdüğünü belirten Atalay, ''burada şehitlerimiz var, acılarımız var. Filmde yer alan bu üzücü sahnelerin tekrarlanmaması, acıların yaşanmaması ve ülkemizin huzura kavuşması için çalışıyoruz. Tek amacımız bu'' diye konuştu.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler