YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Antalyalılar mest oldu
Antalyalılar mest oldu
23 Mart 2010 23:59
Ünlü keman virtüözü İranlı Farid Farjad, 2010 Türkiye turnesi kapsamında ilk konserini Antalya'da verdi.

Antalya Atatürk Kültür Merkezinde sanatseverlerle buluşan ünlü sanatçıya konserinde, eşi Mitra Tavakoli Farjad ile piyanist Armen Aharonian eşlik etti.

Konserin sonunda Türkçe ''merhaba'' diyerek konuşmasına başlayan Farjad, ''Tüm vatandaşlarımın Nevruz Bayramı'nı kutluyorum. Burada aldığım hava ülkeme çok yakın. Ülkemi hissediyorum'' dedi.

Farjad, 30 yıldır ülkesinden ayrı olduğunu belirterek, ''Her zaman ülkeme gidip vatandaşlarıma konser vermek istedim ama şartlar müsait değil. Sizleri gördüğüm zaman kendimi ülkemde hissediyorum. Dua edin bizim ülkemiz de özgürlüğe kavuşsun. İtiraf edeyim sizi kendimden daha çok seviyorum çünkü içimdeki çok büyük boşlukları dolduruyorsunuz'' diye konuştu.


-FARİD FARJAD-


1938 yılında İran'ın başkenti Tahran'da doğan, Fars halk müziğinde çok derin birikime sahip sanatçı, Orta Doğu müziğinin özgün notalarını, duygulu olduğu kadar etkileyici, saf ve hüzünlü biçimde sergilemesiyle tanınıyor.

2008 ve 2009 yıllarında Türkiye'de çeşitli kentlerde konser veren İranlı sanatçı, 2010 Türkiye turnesi kapsamında 27 Martta Diyarbakır, 29 Martta Adana, 31 Martta İstanbul ve son olarak 1 Nisanda İzmir'de konser verecek. aa

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler