YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anadolu Ateşi dev kadrosuyla Ankara'da
Dünyanın en büyük dans topluluklarından biri olan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, yeni oyunu 'Troya' ile 12-13 Haziran'da Ankaralılar'la buluşuyor.
Anadolu Ateşi dev kadrosuyla  Ankara'da
11 Haziran 2010 / 15:39 Güncelleme: 11 Haziran 2010 / 16:14

Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun yeni gösterisi Troya, İzmir’den başlayan Türkiye Turnesi kapsamında, Ankara’da sahne alıyor.

Dünyanın en büyük dans topluluklarından birisi olan Anadolu Ateşi’nin dev kadrosuyla sergilediği yeni gösterisi Troya, yoğun istek üzerine 12-13 Haziran’da yeniden Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

 

Tüm dünyada; sahneye çıktığı ilk günden bugüne kadar 80 ülkede 3 bin gösteri yapan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu’nun yeni gösterisi Troya, rekora koşmaya devam ediyor. İlk kez sahneye konduğu 8 Nisan 2008 yılından bugüne kadar her gösterisinde ayakta alkışlanan Troya, yakaladığı başarının haklı gururunu yaşıyor. İzmir’den 2 gösteriyle başlayan 2010 Troya Türkiye Turnesi kapsamında Troya, turneye Ankara’daki 2 gösteri ile devam ediyor. 

Daha önce Ankara’da izleyiciler tarafından beğeni ile izlenen efsane gösteri, yoğun istek üzerine yeniden 12 Haziran Cumartesi ve 13 Haziran Pazar günleri Anadolu Gösteri Merkezi’nde sanatseverlerin karşısında olacak. 120 kişilik dansçı ekibi ile sahnelenen Troya, Ankaralıları düş ile gerçeğin, bilim ile ütopyanın iç içe geçtiği insanlık tarihinin en eski ve en bilindik öykülerinden biriyle buluşturacak. 3 bin yıllık bir efsane olan Troya’ya uzun süren çalışmalar sonrasında hayat veren Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, aldıkları olumlu tepkiler karşısında ne kadar doğru bir projeye imza attıklarının altını çiziyor. Her gösterilerinde farklı duygular içerisinde olduklarını belirten Erdoğan, Ankaralı sanatseverlerin bu gösteriye çok fazla sahip çıktıklarını söylüyor. İzleyicilerin yaklaşık 2 saat süren Troya gösterisini hem keyif alarak hem de duygulanarak izlediklerini belirten Erdoğan, şunları dile getiriyor:

“Troya gösterisini sahnelediğimiz dünyanın en büyük mekanlarında, yerli ve yabancı sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Her temsilden sonra dakikalarca ayakta alkışlandık. Onlar 2 saat vakit harcayıp gösteriyi izliyorlar ama bizler Troya’yı sahnelemek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Bu gösteride çok büyük emekler var. Her gün saatlerce prova yaparak hazırlanıyoruz. Çok çalışıyoruz, çok yoruluyoruz. Ama gösteri bittikten sonra gördüğümüz ilgi ve izleyiciye yaşattığımız güzel anlar tüm yorgunluğumuzu hafifletirken bizleri daha çok çalışmaya itiyor. Ankara seyircisi desteğini bizden hiç esirgemedi. Daha öncede Ankara’da sahnelediğimiz Troya gösterisinden sonra yoğun bir istek vardı. 2010 Troya Türkiye Turnesi’ne, bu ilgiye karşılık vermek için Ankara’da 2 gösteri ekledik. Sanatseverlerin bu ilgisine, sahnede devleşen dansçılarımızın muhteşem performanslarıyla cevap vereceğiz. Bir kez izleyenin tekrar tekrar izlemek isteyeceği bir gösteri sunacağız. Dünyanın birçok yerinden talepler geliyor. Türkiye’den de birçok bölgeden davetler alıyoruz. Kısa sürede Troya’nın yakaladığı bu başarı, gösterilen ilgiyle çığ gibi büyümeye devam ediyor”

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler