YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anadolu Ateşi Bosna'yı yaktı
Anadolu Ateşi Bosna'yı yaktı
30 Mart 2013 08:51
Anadolu Ateşi'nin Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'daki gösterisine Bosna-Hersekliler büyük ilgi gösterdi.

Saraybosna'daki yaklaşık 10 bin kişili kapasiteli olimpik spor salonu Zetra'da Anadolu Ateşi'nin sunduğu gösteriyi izlemek için çok sayıda Saraybosnalı saatler öncesinde salonun önüne geldi.

Yaklaşık 6 bin 500 Saraybosnalı, Bosna-Hersek'te 2006 yılında da sahne alan Anadolu Ateşi'nin gösterisini izlemek için, Zetra Salonu'na akın etti. Gösteri öncesinde salonun girişinde uzun kuyruklar oluştu.

Gösterinin başlamasını ayakta alkışlarla karşılayan binlerce Bosna-Hersekli danslara ve müziklere eşlik etti. Anadolu kültürünün baz alındığı ve yaklaşık 60 dans sanatçısının katıldığı performansa izleyiciler büyük ilgi gösterdi.

Daha önce 80 ülkede, 3 bin gösteri ile milyonlarca izleyiciye ulaşan Anadolu Ateşi'nin gösterisini Saraybosna'da, organizatörlerin verdiği bilgiye göre, yaklaşık 6 bin 500 kişi izledi.

Zetra'da rekor sahne alanı

Gösterinin organizatörlerinden Faruk Drina, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anadolu Ateşi'nin bu akşamki gösterisinin 350 metre karelik sahnede yapıldığını, bu ebattaki sahnenin Zetra Salonu'nun tarihinde kurulan en geniş sahne olduğunu söyledi.

Faruk Drina, gösterideki teknik unsurların tamamlanması için yaklaşık 350 kişinin görev yaptığını belirtti.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler