YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Alperen Ocakları'ndan Biret'e özür telefonu geldi
İdil hanımla bir sorunumuz yok. Kendisi milli bir sanatçımızdır
Alperen Ocakları'ndan Biret'e özür telefonu geldi
14 Temmuz 2009 / 08:22 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Topkapı Sarayı'nda konser verdiği için protesto edilen İdil Biret'i arayan Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür, sanatçıdan özür diledi.

Alperen Ocakları Genel Başkanı Abdullah Gürgür Topkapı Sarayı'ndaki protesto sebebiyle sanatçı İdil Biret'i telefonla arayarak, 'protestonun kendisiyle ve sanatıyla alakalı olmadığını' bildirdi. Telefona çıkan İdil Biret'in eşi Şefik Büyükyüksel ile konuşan Güngör, telefonda Büyükyüksel'e tepkilerinin organizatör firmaya ve afişe yönelik olduğunu ifade ederek, 'İdil hanımla bir sorunumuz yok. Kendisi milli bir sanatçımızdır. Sanatına ve kendisine saygı duyuyoruz' açıklamasını yaptı.Gürgür'ün konuşmaları üzerine Büyükyüksel ise, 'Samimi olduğunuzu anlıyorum. Oradaki çocuklar İstiklal Marşı söyleyip Türk bayrağı açtılar. Biz Plevne'den geldik. Eşim de Kafkasya'dan Şeyh Şamil'in soyundan gelmiştir. Bunları bilip ona göre hareket etmek lazım. İndirilen afişte eşimin adı vardı, bu çirkindi. Bu tepkileri kontrol edip böyle davranışlara girilmemelidir.' diye konuştu.Büyükyüksel, Alperen Ocakları başkanına telefondan ötürü teşekkür ederek İdil Biret'e yaptıkları konuşmayı ileteceklerini aktardı.


Savcıdan inceleme


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Biret konseri sırasında yaşanan olaylara ilişkin inceleme başlattı. Polis tarafından tutulan tutanakları incelemeye başlayan başsavcılık, soruşturma açıp açmayacağına bu işlemin sonucuna göre karar verecek. Bu arada, Fatih Emniyeti konuyla ilgili 35 kişinin ifadesine başvuracak. YENİŞAFAK

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler