YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Ali Baba ve 40" operasını sahnelenecek
"Ali Baba ve 40" operasını sahnelenecek
23 Mart 2015 14:15
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB), bestesi Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü ve Genel Sanat Yönetmeni Selman Ada'ya ait olan 2 perdelik "Ali Baba ve 40" operasının sezon prömiyerini yapacak.

ANTDOB'dan yapılan açıklamaya göre, prömiyeri yapılacak eser, 28 Mart Cumartesi günü saat 20.00'de Haşim İşcan Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluşacak.

Librettosunu Tarık Günersel'in yazdığı eserin rejisörlüğünü Ankara Devlet Opera ve Balesi Başrejisörü Mehmet Yılmaz üstleniyor.

"Ali Baba ve 40" operası, 1991 yılından bu yana Türkiye'deki tüm operalar tarafından Türkçe olarak sahnelenmiş, dünya opera evleri repertuvarına girmiş ilk Türk operası özelliğine sahip.

Türk müziğinin coşku, neşe ve dinamizm imkanlarını ustaca ortaya koyan eserin orkestra şefliğini Caner Ruhselman, koro şefliğini Mahir Seyrek üstlenirken, dekor tasarımı İsmail Dede, kostüm tasarımı Sevtaç Demirer, koreografisi Kürşat Kılıç ve ışık tasarımı Fuat Gök imzasını taşıyor.

Eser, 31 Mart Salı, 4 Nisan Cumartesi, 7 Nisan Salı, 9 Nisan Perşembe ve 11 Nisan Cumartesi olmak üzere beş kez daha Haşim İşcan Opera Sahnesi'nde Antalyalı seyircilerin beğenisine sunulacak.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler