YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Albüm gelirlerinden 11 adet etüd merkezi açılacak
Albüm gelirlerinden 11 adet etüd merkezi açılacak
Albüm gelirlerinden 11 adet etüd merkezi açılacak
01 Nisan 2008 / 16:46 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ünlü sanatçılar, Peygamber Efendimiz Hz Muhammed'e bestelenen eserlerin yer aldığı 'İftihar Abidemiz-Efendimiz' adlı ilahi albümünde bir araya geldiler. Ferdi Tayfur'un "Ay Doğdu Üzerimize" adlı ilahiyi seslendirdiği albümün müziklerinde Ertuğrul Erkişi ve Mehmet Emin Ay da var.


Yücel Arzen'in genel düzenlemelerini yaptığı albümde ilahi okuyan Ferdi Tayfur, Muazzez Ersoy, Funda Arar, Hakan Altun, Uğur Işılak, Erhan Güleryüz, Fatih Kısaparmak, Zara, Murat Göğebakan, Orhan Hakalmaz ve Ahmet Özhan adına, albümün gelirleri ile birer eğitim kurumu yaptırılacak. Eğitim kurumlarının yerleri, sanatçıların istekleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre şekillenebilecek. Okumalarda yer alan Funda Arar annesi Vanlı olduğu için Van'ı tercih ederken, Ferdi Tayfur'un tercihi memleketi Adana, Fatih Kısaparmak'ın isteği de Elazığ oldu. Ayrıca albümde İbrahim Sadri bir şiir düeti yapmış, Sami Özer de kaside seslendirmiştir.


'İftihar Abidemiz - Efendimiz 'adıyla piyasaya çıkacak olan çalışmadaki bütün eserler Peygamberimiz için yazılmış ve bestelenmiş eserlerdir.
Sözleri Fethullah Gülen'e, müzikleri Ertuğrul Erkişi'ye ait olan "Ay Yüzlüm"ü Ahmet Özhan, sözleri Refik Yıldız'a, müzikleri Ertuğrul Erkişi'ye ait "Dün Gece"yi Muazzez Ersoy, Anonim eser "Aşık Oldum Muhammed'e"yi Hakan Altun, sözleri Cengiz Numanoğlu'na, müziği M. Emin Ay'a ait "O Gece Sendin Gelen" adlı eseri Funda Arar, sözleri ve müziği Ertuğrul Erkişi'ye ait "Güllerin Efendisi"ni Orhan Hakalmaz, sözleri Cemali müziği anonim olan Sevdim Seni'yi Zara, söz ve müziği Fatih Kısaparmak'a ait "Seni Buldum"u Fatih Kısaparmak, söz ve müziği Ertuğrul Erkişi'ye ait "Size"yi Erhan Güleryüz, sözleri A Kömürcü ve Mustafa Demirci'ye müziği Doğan Öztürk'e ait "Sultanım"ı Murat Göğebakan, söz ve müziği Uğur Işılak'a ait "Bir Damla Olsan"'ı Uğur Işılak, anonim eser "Ay Doğdu Üzerimize"yi ise Ferdi Tayfur seslendirdi.


  

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler