YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AKP’nin en büyük hedefi İzmir, Çankaya ile DTP’nin
AKP’nin en büyük hedefi İzmir, Çankaya ile DTP’nin
AKP’nin en büyük hedefi İzmir, Çankaya ile DTP’nin
06 Eylül 2008 / 08:06 Güncelleme: 06 Eylül 2008 / 00:00

AKP, 29 Mart’ta yapılacak yerel seçime dönük çalışmalara başladı. Akşam gazetesinin haberine göre, mevcut belediye başkanlarının performansına ilişkin anket yapılırken, başarılı isimler yeniden aday gösterilecek. Bu çerçevede Ankara’da Melih Gökçek, İstanbul’da Kadir Topbaş, AKP’nin yeni dönemde de adayları olacak. Yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, tüm il ve ilçeleri dolaşarak nabız yokluyor. Anketler yapan teşkilat, yeni dönemde aday gösterilecek isimleri belirlemeye çalışıyor. AKP’nin en büyük hedefi ise CHP’nin kaleleri İzmir ve Ankara’nın Çankaya ilçesi ile DTP’nin kalesi Diyarbakır belediye başkanlıklarını kazanmak.


İZMİR’DE SU PROPAGANDASI


Akşam’ın haberine göre AKP’nin Aydın, İzmir gibi kentlerde kadın aday göstererek sürpriz yapmaya hazırlandığı belirtiliyor. İzmir’de CHP’li belediyeye karşı izlenecek strateji “sağlıklı ve güvenilir içme suyu” argümanına dayanacak. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu İzmirlilere arsenikli su içirmekle suçlayan AKP İzmir İl Başkanlığı’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da destek vermesi, partinin İzmir’e yükleneceği mesajını veriyor. AKP’nin, sürpriz bir kadın sanatçıyı aday göstererek, İzmirli seçmen üzerinde etkili olmayı amaçladığı vurgulanıyor. Hülya Koçyiğit isminin parti teşkilatında konuşulduğu belirtiliyor.


DİYARBAKIR’DA 3 ALTERNATİF


AKP, Diyarbakır’da ise Kürt kökenli ve kentin güvenebileceği bir aday üzerinde duruyor. AKP, kenti “Doğu’nun Paris’i yapacağız” sloganıyla yola çıkacak. Altan Tan, Nihat Hatipoğlu ve Şah İsmail Bedirhanoğlu’nun isimleri öne çıkıyor. “İslamcı Kürt” kimliğiyle bilinen Tan, daha 13 yaşındayken Mücadele Birliği’ne katılmış bir isim. Tan, DTP’yi Kürtlerin ekonomik sorunlarına çözüm getirememekle eleştiriyor. Televizyondaki dini sohbetleriyle sevilen Hatipoğlu da Diyarbakır’da oldukça popüler. Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Bedirhanoğlu da, “Güneydoğu’da silah değil, şantiye istiyoruz” argümanını kullanıyor.BUGÜN

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler