YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ABD'li yapımcıların Türkiye ayıbı!
Bu yapımcıların iyi niyetli olması mümkün değil! The Last Templar'da Bodrum öyle bir hale sokuldu ki inanamayacaksınız!
ABD'li yapımcıların Türkiye ayıbı!
26 Ağustos 2009 / 07:37 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Amerikan yapımı 'The Last Templar'da sadece Bodrum değil, Türkiye, öyle gösteriliyor ki, sahnelerin Irak'ta ya da Afganistan'ın bir köyünde geçtiğini düşünebilirsiniz.

Develerin gezdiği çöller, klasik bir Arap köyünde rastlanabilecek tek katlı yapılar, çadırlar, sokakta yılan oynatan adamlar... Amerikan yapımı 'The Last Templar'daki görüntüler Irak'ı ya da Afganistan'ı andırabilir ama filmdeki görüntüler Bodrum'a ait. Tabii Amerikalı yapımcıların gözünden...

Eski bir hazinenin peşine düşen kahramanların macerasını anlatan 'The Last Templar', Hollywood dizi ve filmlerinin çok uzağında. Tapınak şövalyeleri üzerine kitaplarıyla tanınan Raymond Khoury'nin kitabından uyarlanan yapımda, coğrafya ve arkeoloji alanında büyük hatalar var.

BODRUM AFGANİSTAN'A BENZETİLMİŞ


Oscarlı oyuncu Mira Sorvino'nun başrolde olduğu yapımın Bodrum'da geçen bölümlerinde, kahramanlar, deve kervanlarının geçtiği çöllerde konaklıyor. Bodrum'un yemyeşil ormanların yerini uçsuz bucaksız çöller alıyor.

Yapımın internette aldığı eleştiriler de olumsuz yönde. En büyük sinema veritabanı imdb.com'da filme kullanıcılar 5.0 puan vermişler. Filmin, Türkiye'nin imajına zarar verecek sahnelerle dolu olduğunda da herkes hemfikir.KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler