YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 yeni film vizyona giriyor
9 yeni film vizyona giriyor
23 Mayıs 2013 18:24
Sinemaseverler bu hafta 9 yeni film ile buluşuyor.

Dram, aksiyon, belgesel, romantik komedi türlerinden seçkilerin yer aldığı 24 Mayıs haftasının öne çıkan filmi "Zoraki Radikal". Mohsin Hamid'in en çok satan kitabından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Mira Nair oturuyor. Film, 11 Eylül saldırısından sonra dünyada oluşan kargaşa ve ırkçı ideolojileri inceliyor.

Bir şarkının peşinde

70'li yılların başlarında farkında olmadan bir müzik efsanesine dönülen Detroit'li bir yerel müzisyenin hikayesini ele alan belgesel "Bir Şarkının Peşinde", Sixto Rodriguez'in efsaneleşme ve ortadan kaybolma sürecini işliyor. Malik Bendjelloul'un yönetmenliğini yaptığı belgesel film, Akademi Ödülleri'nde En İyi Belgesel Oscar'ını kazandı. Sixto Rodriguez, Eva Rodriguez, Steve Segerman ile Dennis Coffey'in oynadığı "Bir Şarkının Peşinde" iki hayranın yolculuğunu ve Rodriguez ailesine ulaşmasını konu alıyor.

Zoraki Radikal

Cengiz Khan, geleceği parlak, yetenekli, Pakistan doğumlu bir gençtir. Üniversiteden mezun olduktan sonra analist olarak başarılı bir kariyer yapar. Aşkı güzel fotoğrafçı Erica'da bulur, fakat 11 Eylül saldırılarından sonra hayatı altüst olur. Amerika'daki ırkçı önyargılarla karşı karşıya kalınca memleketinde radikal bir üniversitede profesör olur. Mira Nair'in yönettiği film de Riz Ahmed, Kate Hudson ile Kiefer Sutherland'a usta oyuncu Haluk Bilginer, eşlik ediyor. Bir bölümünün İstanbul'da çekildiği "Zoraki Radikal", ABD, Hindistan, Pakistan ortak yapımı.

Günlerin köpüğü

Colin, Chloé ile tanışır ve ona çılgınca âşık olur. Fakat Chloé akciğerinde çıkan nilüfer çiçeği yüzünden hastalanınca, bu masalsı evliliğin seyri değişir. Nilüfer çiçeğini korkutup soldurmak için, Colin'in ona çiçekler getirmesi gerekir. Farklı icatları hayata geçirmekle uğraşan Colin'in dostları para kazanması için ona yardım ederler. "Günlerin Köpüğü"nde Michel Gondry'nin yönetmen koltuğuna oturuyor. Romain Duris, Audrey Tautou, Gad Elmaleh ile Omar Sy gibi etkileyici Fransız oyuncu kadrosunun yer aldığı film, Boris Vian'ın aynı adlı romanından uyarlandı.

Vazgeçmem senden

Celeste ve Jesse genç yaşta evlenmişlerdir. Fakat bir gün boşanma kararı alırlar. Buna rağmen her anlarını birlikte geçirmeye devam ederler. Bu olay çevrelerindekilere ne kadar garip gelse de Celeste ve Jesse bu durumdan gayet memnundur. Ta ki bir gün birisi için aşk kapıyı yeniden çalıncaya kadar. Lee Toland Krieger'in yönettiği ve Rashida Jones, Andy Samberg, Elijah Wood ile Emma Roberts'in oynadığı "Vazgeçmem Senden" eleştirmenlerin kalbini fetheden sıra dışı bir romantik komedi.

Evde

Yaşıtlarının çok üzerinde bir yazma yeteneği olan Claude, sınıftaki arkadaşı Rapha'nın ailesi ile ilgili mahrem bilgileri de içeren etkileyici bir kompozisyon yazmıştır. Claude, edebiyat öğretmeninin önerisi üzerine kompozisyonlara devam etmeye karar verir… Ancak yazılan kompozisyonlar Rapha'nın ailesi içinde büyük bir karmaşaya neden olur. François Ozon'un yönettiği ve Fabrice Luchini, Kristin Scott Thomas, Emmanuelle Seigner ile Denis Menochet'in oynadığı "Evde" Juan Mayorga'nın "Son Sıradaki Çocuk" adlı oyunundan uyarlandı.

Sadece aşk

Philip, İngiltere'de yalnız başına yaşayan orta yaşlı bekâr bir babadır. Ida ise kemoterapi tedavisi yeni bitmiş, kocasının onu kendisinin yarı yaşında bir kadın için terk edeceğini yeni öğrenmiş Danimarkalı bir kuafördür. Bu iki yaralı ruh, İtalya'da çocuklarının düğünleri vesilesi ile tanışmak üzeredirler. Susanne Bier'in yönettiği ve Pierce Brosnan, Trine Dyrholm, Kim Bodnia ile Paprika Steen'in oynadığı "Sadece Aşk" haftanın vizyona giren bir diğer romantik-komedi filmi.

Kollarımda kal

İki cerrah Mila ve Javier, birbirlerine delicesine aşıktır. Mila'nın beklenmedik hamileliği ve iş stresi nedeniyle, Javier içkiye başlar, bu yüzden işinden çıkarılır, eşi Mila'dan da giderek uzaklaşır. Javier, eşi Mila'yı geri kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Marion Laine'in yönettiği ve Juliette Binoche, Edgar Ramirez, Hippolyte Girardot ile Amandine Dewasmes'in oynadığı "Kollarımda Kal" Fransız sinemasının tipik yapımlarından biri.

Hızlı ve Öfkeli 6

Dom ve Brian'ın nüfuzlu bir kişinin imparatorluğunu yıktığından beri kahramanlarımız tüm dünyaya yayılmıştır. Bu arada Hobbs bir organizasyonu takip etmektedir. Suçlu takımını durdurmanın tek yolu sokakta üstün gelmektir. Bu nedenle Hobbs, Dom'dan en seçkin takımını Londra'da toplamasını ister. Böylece evlerine dönebilecekler ve ailelerini yeniden bir araya getirebileceklerdir. Justin Lin'in yönettiği ve Dwayne Johnson, Vin Diesel, Paul Walker ile Luke Evans'ın oynadığı "Hızlı ve Öfkeli 6" aksiyon-gerilim türünde.

Karal yolu

Anne ve babası arkeolog olan 10 - 11 yaşlarında bir çocuğun dedesiyle birlikte İstanbul'dan Erdemli'ye devam eden macerası. Helenistik dönem kenti olan Erdemli'de bir kazı çalışmasında başlayan, çocukların buldukları harita ile kendilerini karışık bir macera içinde bulmalarıyla devam eden bir film. Genel hikâyenin içinde fantastik ögeler de bulunuyor. Serli Seta Nişanyan'ın yönettiği ve Yonca Evcimik, Doğa Rutkay, Arda Esen, Murat Soydan, Deniz Evren Kaya ile İhsan Demirel'in oynadığı "Kral Yolu", aile filmi.

 

CİHAN

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler