YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
9 Türk'ün intikamını Polat alacak...
İsrail’in Mavi Marmara gemisine saldırısı, “Kurtlar Vadisi Filistin” filminin senaryosunu değiştirdi.
9 Türk'ün intikamını Polat alacak...
10 Haziran 2010 / 08:52 Güncelleme: 10 Haziran 2010 / 09:05

Yeni senaryoda, Polat Alemdar ve adamları gemide öldürülen 9 Türk’ün intikamını alacak

TÜRKİYE ile İsrail arasında diplomatik krizin yaşanmasına neden olan Kurtlar Vadisi Pusu’nun ardından, bu kez de Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sinema perdesine taşınıyor. Yapımcı şirket Pana Film, “Kurtlar Vadisi Filistin” adlı filmin senaryosunu değiştirme kararı aldı. Senaryoya eklenecek yeni bölümde, tıpkı “çuval” intikamı gibi İsrail askerlerinin vurduğu 9 Türk’ün intikamının alınmak istendiği ileri sürüldü.

SENARYO DEĞİŞTİRİLİYOR

İsrail’in Gazze’ye yardım götüren Mavi Marmara’ya düzenlediği saldırı, sinema perdesine aktarılıyor. Filistin’de yaşanan insanlık dramının anlatıldığı “Kurtlar Vadisi Filistin” adlı filmin senaryosu bittiği halde, son gelişmeler üzerine Pana Film, senaryoyu değiştirme kararı aldı. Senaristler, gemiye yapılan saldırı ve 9 Türk’ün öldürülmesini senaryoya ekleyecek.

KRİZE NEDEN OLMUŞTU

Çekimlerine yaz aylarında başlanması beklenen film Filistin’e gidilemediği için Suriye’de çekilecekti. Ancak güvenlik nedeniyle Suriye’den de vazgeçildi. Hatay ve Urfa’da çekilecek filmin 5 Kasım’da vizyona girmesi bekleniyor. Kurtlar Vadisi Pusu’da, Irak’ta Türk askerinin başına çuval geçirilmesinin intikamı alınmıştı. Bu filme tepki gösteren İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Danny Ayalon’un, rahatsızlığı iletmek üzere davet ettiği Türk Büyükelçisi Oğuz Çelikkol’u daha alçak bir kanepeye oturtması iki ülke arasında diplomatik kriz yaşanmasına neden olmuştu. (Habertürk)

çok güzel olur bu film
 // fatih ertürk
bu hainlere az bile bunların yerinde olsam gider o filmi israilde çeker ağızlarının içine sıkarım ve gerçek senaryo nasıl olurmuş israil dış işleri bakanı görür ozaman.......
25 Haziran 2010 09:29
ne günlere kaldık
 // osman kurt
ne günlere kaldık vay be.......
18 Haziran 2010 11:53
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler