YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali
4. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali
11 Kasım 2014 23:43
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Hukuk Fakültesince düzenlenen ve bu yıl ana teması "Göç" olan 4. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali kapsamında verilen "Altın Terazi Ödülleri" sahiplerini buldu.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen ödül töreni, sinevizyon gösterisiyle başladı. Gösterim sonrası festival çerçevesinde verilen "Altın Terazi Ödülleri"ni kazananlar açıklandı.

"Uzun Metraj Film Yarışması En İyi Film Ödülü"nü "Yıldızlar Altında" (Under The Starry Sky) filmi kazandı. Ödülü filmin başrol oyuncusu Ralph Amoussou, oyuncu Serra Yılmaz'dan aldı. En iyi film 20 bin lira para ödülünün de sahibi oldu.

"Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması En İyi Film Ödülü"ne de "Küçük Kara Balıklar" layık görüldü.

Festival Başkanı İÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Sözüer, gecede yaptığı konuşmada öğrencilere teşekkür ederek, "Bir filmden daha çok öğreneceğimiz şeyler var. Bilimsel araştırmalar kadar sanata, sinema sanatına önem vermenizi istirham ediyorum. Festivalin kazananlarının tebrik ediyorum, kaybeden yok" dedi.

Geceye, İngiliz oyuncu Aiysha Hart, yönetmen ve yazar Derviş Zaim, Festival Akademik ve Film Programı Koordinatörü Prof. Dr. Bengi Semerci ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy'un da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler