YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali
4. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali
01 Aralık 2014 12:51
Bu yıl "Birlikte Yaşamak" temasıyla dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nin fotoğraf yarışması sonuçlandı.

Bu yıl "Birlikte Yaşamak" temasıyla dördüncüsü düzenlenen Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali'nin fotoğraf yarışmasında, Van'dan Musa Talaşlı birincilik, Vietnam'dan Te Ha Trinh ikincilik, Zonguldak'tan Tufan Bilir ise üçüncülük ödülünü kazandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve BUFSAD iş birliğiyle düzenlenen "4. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali" (BursaFotoFest), kapsamında yapılan "Birlikte Yaşamak" temalı uluslararası fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Jüri üyeliklerini Prof. Dr. Sabit Kalfagil, Kamil Fırat, Alper Bilsel, Mustafa Bilge Satkın, Ceyhun İrgil, Bülent Suberk ve Neslişah Hanzade Erbey Kuşku'nun oluşturduğu yarışmaya 39 ülkeden bin 155 fotoğrafçı 3 bin 834 eserle başvurdu. Yarışmada 19 eser dereceye girdi, 265 fotoğraf da sergilenmeye değer görüldü.  

Fotoğraf yarışmasını başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirten BKK Başkanı Semih Pala, "6 Aralık Cumartesi günü saat 14.00'te Cumhuriyet Caddesi'ndeki geleneksel Bursa FotoFest Festival yürüyüşüne herkesi davet ediyoruz" dedi.

Van'dan başvuran Musa Talaşlı "Sürüler ve Çobanlar" adlı eseriyle birinci olurken, Vietnam'dan Te Ha Trinh ikinci, Zonguldak'tan Tufan Bilir ise üçüncü oldu.

İstanbul'dan Tayip Başak, Vietnam'dan Minh Thai Binh, Ordu'dan Özgür Konur, Niğde'den Nazım Tetik, Samsun'dan Emre Bostanoğlu ve İstanbul'dan Dilek Erim de mansiyona layık görüldü.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler