YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
4. Bodrum Türk Filmleri Haftası sona erdi
4. Bodrum Türk Filmleri Haftası sona erdi
29 Eylül 2014 00:40
Türk Sinemasının 100. yılı dolayısıyla büyük bir pastanın kesildiği geceye katılan yönetmen ve oyunculara teşekkür plaketi verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Magazin Gazeteciler Derneği ve Cinemarine'in destekleriyle Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen hafta Trafo sergi salonunda düzenlenen törenle sona erdi.

Törene, yönetmenler Türker İnanoğlu, Yüksel Aksu ile aralarında Yılmaz Köksal, Erdal Özyağcılar, Suzan Avcı, Selda Alkor'un bulunduğu çok sayıda sinema oyuncusu katıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, törende yaptığı konuşmada, 2012 yılının ikinci yarısında çeşitli suçlamalar nedeniyle cezaevinde kaldığını hatırlatarak söz konusu süreçte en büyük destekçisinin aydınlar olduğunu  söyledi. Kocadon, haftaya katılan yönetmen ve oyunculara teşekkür etti.

Oyuncu Erdal Özyağcılar da bugüne kadar 23 filme imza attığını, irili, ufaklı rollerde oynadığını belirterek 40,45 yıldır sinema ve tiyatronun içerisinde yer aldığını kaydetti. Özyağcılar, kendisine verilen ödülden dolayı büyük mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi.

Yönetmen Türker İnanoğlu ise yüzlerce film ve binin üzerinde dizi yaptığını belirterek haftayı düzenleyenlere teşekkür etti.

22 Eylül'de başlayan hafta boyunca Bodrum Kalesi ve Oasis AVM'de Cinemarine Sinemaları'nda halka açık ücretsiz gösterimler yapılırken, etkinliğe katılanlar, Melik Saraçoğlu, Bahadır Er, Biray Dalkıran, Ömer Vargı, Müfit Can Saçıntı, Türker İnanoğlu gibi yönetmenlerle söyleşi imkanı buldu.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler