YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 yeni film vizyona giriyor
3 yeni film vizyona giriyor
06 Mayıs 2010 10:52
Sinemaseverleri bekleyen 3 filmden biri olan "Takiye", Avrupa'da bulunan bir İslami yatırım şirketlerinden birine parasını kaptıran ailenin dramını anlatıyor.

Sinemaseverler, bu hafta 3 yeni filmi izleme imkanı bulacak.

Ben Verbong'un yönettiği ve Erhan Emre, Fahriye Evcen, Rutkay Aziz ile Ali Sürmeli'nin oynadığı ''Takiye: Allah Yolunda/In Gottes Namen-In The Name Of God'' filminde, Avrupa'da çok yaygın bulunan İslami yatırım şirketlerinden birine tüm parasını kaptıran bir ailenin dağılması konu ediliyor.

Gerçek yaşanmış olaylardan yola çıkılarak senaryolaştırılan filmin konusu özetle şöyle:

''Metin, Avrupa'da çok yaygın bulunan İslami yatırım şirketlerinden biri olan JİMPA'ya tüm parasını yatırmış ve hatta yakın çevresini de ikna etmiştir. Şirket, paraları topladıktan sonra iflas eder, yöneticileri ortadan yok olur. Para yatıran birçok kişi Metin'den hesap sorar. Metin'in olayları çözmek için başladığı yolculuğu onu gerçeklerle yüzleştirecektir.''

Michael Hoffman'ın yönettiği ve Christopher Plummer, Helen Mirren, James McAvoy ile Paul Giamatti'nin oynadığı ''Aşkın Son Mevsimi/The Last Station'', ünlü Rus yazar Tolstoy'un hayatını anlatıyor.

Jay Parini'nin romanından uyarlanan filmde seyirci, Tolstoy ile 48 yıllık eşi Sofya arasındaki karmaşık aşkın son yılındaki hikayesine tanık oluyor.

Helen Mirren'in ''En İyi Kadın Oyuncu'' dalında Oscar'a aday gösterildiği filmin konusu şöyle:

''Paparazziler gece gündüz Tolstoy'un malikanesinin dışında beklemekte, maddiyattan uzak bir yaşam sürmeye çalışan Tolstoy ile eşi, esin perisi kontes Sofya arasındaki kavga dedikodularını doğrulayacak bir fotoğraf yakalamanın peşindedir. Sofya'dan nefret eden Chertkov, Tolstoycu düşüncenin daha fazla yayılması için vasiyetinde kitaplarının haklarının Sofya'ya değil halka bırakılması için Tolstoy'u ikna etmeye çalışmaktadır. Sofya, Chertkov'un planlarını öğrenmek ve Tolstoy'u, vasiyetini değiştirmemesi için ikna etme peşindedir. Bu çekişmeler yumağının ortasında ise Tolstoy'un sekreteri olma şansına erişmiş Tolstoycu prensiplere katı bir şekilde bağlı olan genç ve naif bir delikanlı olan Valentin vardır. Burada hayatında ilk kez aşkla tanışan Valentin, olaylara herkesten farklı bir gözle bakmaya başlayacak, hayat ve aşka dair düşünceleri derinden değişecektir.''

IRON MAN ZOR DURUMDA

Jon Favreau'nun yönettiği ve Robert Downey Jr, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle ile Scarlett Johansson'un oynadığı ''Demir Adam/Iron Man'', özel efektleri ile dikkat çekiyor.

Marvel'ın efsanevi süper kahramanından esinlenerek çekilen, herkesin beklediği, gişe rekorları kıran ''Iron Man'' serisinin ikinci filminin konusu özetle şöyle:

''Milyarder mucit Tony Stark'ın zırhlı süper kahraman Iron Man olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir. Teknolojisini orduyla paylaşması için hükümetten, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemez. Tony, yanında Pepper Potts ve James Rhodes ile yeni ittifaklar kurar ve büyük güçlerle yüzleşir.''
AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler