YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
22 Eylül 2014 09:33
Festival, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 24 Eylül'de sahnelenecek "Herkül" operasıyla sona erecek.

21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nin 24 Eylül'deki kapanış programında, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından "Herkül" operası sahnelenecek.

Antalya Devlet Opera ve Balesi'nden yapılan açıklamaya göre, Serik ilçesi sınırlarındaki 2 bin yıllık Aspendos Antik Tiyatrosu'nda çarşamba günü sahnelenecek G.F. Handel'in "Herkül" operası, saat 21.00'de başlayacak. Kıskançlık duygusunun işlendiği eser, orijinal dili İngilizce sahnelenecek.

İki perdelik eserde Alaaddin Ataseven "Herkül", Ebru Kaptan "Dejanire", Aslı Ayan "Lole", Devrim Demirel "Hylluse", Medine Tuganova "Lichas" ve Toygarhan Atuner "Jupiter" rolleri ile sahne alacak. Solist sanatçılara, Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestra ve korosu eşlik edecek.

Barok dönemin önde gelen sahne eserlerini izleyiciye tanıtan Mehmet Ergüven'in rejisini üstlendiği eserde, orkestra ve koroyu uzmanlık alanı Barok eserler olan şef Wolfgang Riedelbauch yönetiyor. Handel'in "Aida"sı olarak da nitelendirilen eserin dekor tasarımı Çağda Çitkaya, kostüm tasarımı Sevda Aksakoğlu ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyor.

21. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, 30 Ağustos'ta İzmir Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen "Aida" operasıyla başlamıştı.

 

AA

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler