YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, 1-4 May
2. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, 1-4 May
09 Nisan 2008 16:10
2. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, 1-4 May

2. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali, 1-4 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.
        İspanya ve Hollanda büyükelçiliklerinin desteğiyle, Flamenko Ankara Derneği ve ODTÜ Klasik Gitar Topluluğu'nun iş birliğinde düzenlenen festivalde, bu yıl konser ve gösterilerin yanı sıra, flamenko içerikli film gösterimleri, dans, gitar atölye çalışmaları ile fotoğraf sergisi de yer alacak.
         Flamenkonun dahi çocuğu olarak anılan, tekniği ve müzikalitesiyle dünyanın en önemli gitaristleri arasında sayılan Jeronimo Maya'nın sahne alacağı festivalde, İspanya flamenko dans birincisi David Perez de gösteri sunacak. Kendi ülkesinin müziğiyle flamenkoyu birleştirerek, orijinal bir form oluşturan Belçikalı müzisyen Myrddin Novar da festivalin konuğu olacak.
         Hollanda'nın önemli gruplarından, dansçı ve vokallerin oluşturduğu Grupo Flamenco Amsterdam, flamenko müziğini Türk enstrüman ve melodileriyle harmanlayan ve kurucusu Ceyhun Güneş'in bestelerini seslendiren Mavi Siyah Flamenko Topluluğu ile dansçı Melis Cangüler de festival kapsamında sahneye çıkacak. Ayrıca, Flamenko Ankara Derneği'nin kurucularından, flamenko formundaki kendi bestelerini seslendiren Murat Köseler ve grubu ile gitarist, kahoncu, şarkıcı ve dansçı dernek üyelerinden oluşan Flamenko Ankara Derneği Gösteri Grubu da gösteriler sunacak.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler