YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'17.25.15 Paralel Darbe' filmine baş aktör aranıyor
'17.25.15 Paralel Darbe' filmine baş aktör aranıyor
26 Eylül 2016 08:47
Darbeci hainlerin yönetimi ele geçirmesi kurgusu üzerinden FETÖ’ye karşı direniş mücadelesini anlatacak yüksek bütçeli 17.25.15 filmi 15 Temmuz’un yıldönümünde vizyona girecek

Film yapımcısı İsmail Özer, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimlerini konu alan ‘17-25-15 Paralel Darbe’ adlı filmi çekmek için hazırlık yapıyor. Türkiye’nin en yüksek bütçeli filmi olması hedeflenen yapım, hem İngilizce hem de Türkçe çekilecek. Filmin 15 Temmuz 2017’de gösterime girmesi bekleniyor.

YA BAŞARILI OLSALARDI?

Özer, filmin “Fetullahçı Terör Örgütü başarılı olsaydı ne olurdu?” sorusuna yanıt vereceğini, dünya standartlarında bir aksiyon ve politik film olmasını istediklerini söyledi. Alman oyuncu Armin Mueller Stahl’ın, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’i canlandırmasını istediklerini kaydeden Özer, filmi çekmesi için Hollywood tecrübesine sahip yönetmenlerle görüştüklerini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı canlandırması için de ‘işin hakkını verecek’ bir aktörle çalışmayı istediklerini belirten Özer “Sırf benziyor diye kötü bir oyuncu oynatmak niyetinde değiliz. Cumhurbaşkanımızı canlandıracak oyuncuya silikon makyaj uygulayacağız” dedi.

Filmin görsel efekt süpervizörü Serkan Semiz ise filmin en önemli sahnesinin Boğaziçi Köprüsü’nde patlama ve yıkılma görüntüsü olacağını kaydetti.

KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler