YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 yaşında kitap yazdı
10 yaşında kitap yazdı
05 Ocak 2013 13:48
Bodrum ilçesinde 10 yaşındaki bir öğrenci ''Gizemli Hayvanlar'' adlı 128 sayfalık hikaye kitabı yazdı.

 

4. sınıf öğrencisi Yiğitcem Akkaya, 8 ayda hazırladığı ve hayvanların yaşamını anlattığı ''Gizemli Hayvanlar'' adlı kitabı için Marmara Koleji Halikarnassos Kültür Merkezi'nde imza günü düzenledi. 
 
Yiğitcem Akkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yaşından itibaren hayvanların yaşamını araştırmaya başladığını ve bu doğrultuda bir kitap yazma kararı aldığını belirtti. Kitabını 8 ay önce yazmaya başladığını söyleyen Akkaya, hayvanları tanıttığını belirtti. Yurt dışı ve yurt içindeki hayvanat bahçelerinde ve yazılı dokümanlarda çok sayıda hayvanı araştırdığını dile getiren genç yazar, ''Önce hayvanları gruplara ayırdım ardından kaleme aldım'' dedi. 
 
İkinci kitabını da çıkarmak istediğini kaydeden Akkaya, ikinci kitabının konusunu henüz belirlemediğini dile getirdi. Öğrenci arkadaşlarına kitap okumalarını tavsiye eden Akkaya, ''Ufkumuzu geliştirmek için en önemli araç kitaplar, kitap okumak insanı daha da geliştiriyor'' diye konuştu. 
 
Anne Serpil Akkaya, oğlunun küçük yaştan itibaren belgesel izlediğini belirterek oğlunun küçük yaşta kitap yayımlamasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Babası Mürsel Akkaya ise çocuğunun başarısından dolayı gurur duyduğunu belirtti. 
 
Yiğitcem Akkaya'nın imza törenine arkadaşları da katıldı. 
 
 
AA
Etiketler:
KÜLTÜR SANAT Kategorisindeki Diğer Haberler