YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail: Erdoğan tarafsız değil
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı 'objektif ve tarafsız bir aracı' olarak görmediklerini yeniledi.
İsrail: Erdoğan tarafsız değil
15 Kasım 2009 / 21:49 Güncelleme: 15 Kasım 2009 / 22:07

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Suriye ile barışa yönelik görüşmeleri, ön koşulsuz olarak yeniden başlatmaya niyetli olduğunu belirtirken, ancak ille de bir aracı gerekirse, bunun Fransa olmasını tercih edeceğini ifade etti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ''objektif ve tarafsız bir aracı'' olarak görmediklerini yineledi.
    
İsrail Başbakanı Netanyahu, bugünkü kabine toplantısında ABD ve Fransa'ya yaptığı son ziyaretler ve özellikle Suriye ve Filistinliler'le barış görüşmeleri üzerinde durdu.
    
Netanyahu, İsrail'in Suriye ile barış görüşmelerini, ön koşulsuz olarak yeniden başlatmaktan yana olduğunu ifade etti ve ''Ben doğrudan görüşmelerden yanayım...Ama bir aracının karışması gerekiyorsa, adil bir aracı lazım'' diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''objektif ve ön yargısız bir arabulucu imajını güçlendirmekten uzak olduğunu'' savunan Netanyahu, ''Fransa arabulucu olmak isterse, biz hazırız'' diye konuştu.
    
İsrail Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanı Binyamin Ben-Eliezer ise Suriye ile muhtemel barış görüşmeleri konusunda ''Türkiye'nin bir arabulucu olarak dışarıda bırakılmaması gerektiğini'' vurguladı. Ben-Eliezer, ''Türkiye ile önemli stratejik ilişkilerimiz var. Komşumuz olan ülkelerle gergin ilişkileri göze alamayız'' diye konuştu.

Siz Nesiniz,Tarafsız mı?
 // İlbeyi Alpagut
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı "objektif ve tarafsız bir aracı" olarak görmediklerini yenilemiş...

Vah vah pek üzüldüm(!)
Gözlerim doldu(!)
Ne yapacağımı bilemedim(!)
Ne olur arabuluculuğumuzu kabul edin(!)

Ulan taraflı görsen ne olur,tarafsız görsen ne olur.
Kimi korkutuyorsun
Yalvaracak mıyız?
Biz de yalvarma huyu yok.
Sn.Başbakanımızda öyle,O da kimseye yalvarmaz
O sizin için bir şanstı.
Ama aldattınız,
...
18 Şubat 2010 00:47
İsrail
 // selim mankurt
İsrail menfaatleri yönünde yaşayan bir ülkedir.Bize halen saldırmaya çalışıyorlar.İşlerine gelemedimi böyle konuşuyorlar....
16 Kasım 2009 01:35
işine geliyosa..
 // selim
işlerine gelmiyorya o yüzden başbakanımız tarafsız değil ama işlerine gelince bizden iyisi yok bunlar böyle bi toplum kendi menfaatleri için her şey mubah bunlara......
16 Kasım 2009 01:28
Kategorisindeki Diğer Haberler