YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zübeyir Aydar açıkladı
Zübeyir Aydar açıkladı
Zübeyir Aydar açıkladı
29 Temmuz 2008 / 09:55 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

PKK, Güngören'deki bombalı saldırının hain ve karanlık bir eylem olduğunu belirterek olayı üstlenmedi. Ancak gençlik kolu TAK'ın olayı üstlendiği ileri sürüldü.


İstanbul Güngören'de önceki gün gerçekleşen ve 17 kişinin yaşamını yitirdiği patlamayla ilgili PKK'dan yapılan açıklamada "Saldırıyla ilgimiz yok" denildi. PKK'nın yaptığı açıklama örgüte yakın internet sitelerinde yer aldı.


AYDAR AÇIKLADI


Kongra-Gel'in Avrupa'da yaşayan lideri Zübeyir Aydar da, Güngören'de 17 kişinin ölümüne ve yaklaşık 150 kişinin yaralanmasına yol açan saldırıyı kınadı. Kongra-Gel Başkanı Zübeyir Aydar, PKK'ya yakın internet sitelerine yaptığı açıklamada, İstanbul'da sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırıyı nefretle kınadığını belirtti. Saldırının karanlık güçlerce düzenlendiğini öne süren Aydar, "Güngören'de meydana gelen patlamada 17 kişi yaşamını yitirdi, 150'den fazla insan da yaralandı. Olay karanlık bir olaydır. Geçmişte de buna benzer bir sürü karanlık olaylar oldu. Bu saldırı bize bu tür karanlık olayları hatırlattı. Ergenekon ve AKP davaların görüldüğü bir dönemde böyle bir saldırı düşündürücüdür. Kürt özgürlük hareketinin bu olayla bir ilgilisi yoktur, PKK ile ilintilendiremezler. Böyle bir anlayışımız yoktur. Bu tür saldırılara karşıyız. Olayın karanlık güçler tarafından yapıldığını düşünüyoruz. Bu katliamda yaşamını yitirenlerin ailelerine ve Türkiye halkına başsağlığı diliyoruz" dedi. Öte yandan istihbarat birimlerinden alınan bilgilere göre, saldırıyı PKK'nın gençlik kolu olarak bilinen TAK üstlendi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler