YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zonguldak'ta operasyon
Zonguldak'ta operasyon
09 Ocak 2010 14:29
Zonguldak'ta, örgütlü olarak uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 38 kişiden 14'ü adliyeye sevk edildi.

Zonguldak'ta, örgütlü olarak uyuşturucu madde ticareti yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan 38 kişiden 14'ü adliyeye sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince, örgütlü olarak uyuşturucu ve uyarıcı ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik olarak il merkezi ve bağlı köyler ile Kocaeli'nde belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlediği hatırlatıldı. 

Elebaşılığını H.O.D'nin yaptığı örgütle ilişkisi olduğu belirlenen toplam 38 kişinin gözaltına alındığı, yapılan sorgulamanın ardından 14 kişinin örgütlü olarak uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yaptığı, satın aldığı, bulundurduğu ve kullandığı iddiasıyla adliyeye sevk edildiği bildirildi.

Operasyonda, 7 kilo 127 gram satışa hazır kubar, 253 gram toz ve 18 gram plaka esrar maddesi, 360 gram kenevir bitkisi tohumu, 3 adet içime hazır esrar sarılı sigara, 164 adet cinsel gücü artırıcı sentetik hap, 5 kutu esrar sarma kağıdı, 3 adet değişik çap ve markada tabanca, 93 adet tabanca mermisi, 3 adet kurusıkı tabanca, 2 adet av  tüfeği, 1 adet havalı tüfek, 117 adet tüfek fişeği ve 1 adet metal arama dedektörü ele geçirildiği de kaydedildi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler