YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zonguldak'ta köprü çöktü
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde Filyos çayı üzerindeki köprünün bir bölümünün çökmesi sonucu içinde 11 kişinin bulunduğu minibüsün çaya devrildiği bildirildi.
Zonguldak'ta köprü çöktü
06 Nisan 2012 / 16:23 Güncelleme: 06 Nisan 2012 / 22:45

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ahmet Güngör, Çaycuma ilçesinde Filyos çayı üzerindeki köprünün bir bölümünün çökmesiyle ilgili, ''Çaya içinde 11 kişinin olduğu tahmin edilen minibüsün devrildiğini tespit ettik'' dedi.

Güngör, gazetecilere yaptığı açıklamada, köprüdeki çökmenin ardından çaya devrilen 1 araçtaki 2 kişinin kurtarıldığını hatırlatarak, bir minibüsün kayıp olduğuna yönelik ihbar yapıldığını ve bu bilginin kesinleştiğini söyledi.

Ailelerin kayıp başvurusunda bulunduklarını anlatan Güngör, şunları kaydetti:

''Çaya içinde 11 kişinin olduğu tahmin edilen minibüsün devrildiğini tespit ettik. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan çay yatağında tarama yapabilmek için helikopter istedik. Yarın erken saatlerde çalışmalar yapılacak. Ekiplerimiz ve jandarma da çay kenarında taramalarını sürdürecek. Derenin çöken kısmının çevresinde minibüse rastlamadık. Arama kurtarma çalışmaları yarın devam edecek. Minibüsün yeri kesin değil. Güvenlik güçlerine şu ana kadar 11 kayıp başvurusu var.''

Güngör, yağan karların havaların ısınmasıyla erimesi sonucu çaydaki su seviyesinin yükseldiğini belirterek, dalgıçların tehlikeli olduğu gerekçesiyle dalış yapamadığını kaydetti.

Minibüsün içinde Çaycuma Belediye Başkanı Mithat Gülşen'in babası ve yeğeninin de olduğuna yönelik iddialar olduğunu anlatan Güngör, bilginin henüz teyit edilmediğini belirtti.

Olayı duyan belediye başkanı Gülşen'in fenalaştığı ve Çaycuma Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler