YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zirvenin en popüler ismi
G-20 Liderler Zirvesi'nde en çok ilgi çeken lider Kanada Başbakanı oldu. Mülteci sorunlarına yakınlığı ile bilinen Justin Trudeau, ilgiye samimiyetle karşılık verdi.
Zirvenin en popüler ismi
15 Kasım 2015 / 13:10 Güncelleme: 15 Kasım 2015 / 13:34

Başbakan Trudeau, toplantılar sırasında kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenlerin neredeyse akınına uğradı.

Kanada Başbakanı, ilgiye samimiyetle karşılık verdi.

foto-384.jpg

ANTALYA'YA DÜN GELDİ

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere dün Antalya'ya geldi.  Özel uçakla Antalya Havalimanı'na gelen Trudeau, Avrupa Birliği Bakanı Beril Dedeoğlu ve Antalya Vali Yardımcısı Mehmet Yavuz tarafından karşılandı. Trudeau'ya yöresel kıyafetli iki çocuk çiçek verdi. Başbakan Trudeau, daha sonra karayoluyla konaklayacağı otele hareket etti.

Kanada 25 bin Suriyeli sığınmacıyı alacak

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 1 Ocak 2016'ya kadar 25 bin Suriyeli sığınmacıyı Kanada'ya kabul edeceklerini söyledi.


Kanada Başbakanı Justin Trudeau, G20 Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen B20 ve L20 toplantısında "Büyüme ve İstihdam için Daha Kapsamlı Bir Çerçeve" başlıklı oturumunda yaptığı konuşmada, "Politikamız, sığınmacıların Kanada'nın ortak başarısına katkı sağlayan bir bütüne dahil olması şeklindedir" dedi.

Kanada'nın ekonomik büyümesine sığınmacıları da dahil etmeyi düşündüklerini belirten Trudeau, "Bu nedenle çoğulcu bir politika oluşturmaya çalışarak bu anlamda sığınmacı konusunu dünyaya zayıflık noktası olarak değil de güçlü olduğumuz nokta olarak göstermeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.
Trudeau, "Farklı perspektifleri olan insanları dinlemeli, onların da güvenlik ve istikrara katkı sağlamalarına fırsat vermeliyiz. Bu nedenle Kanada olarak bir adım atıyoruz. 25 bin Suriyeli sığınmacıyı 1 Ocak'a kadar kabul etmeyi bekliyoruz. Onları aslında başarımıza dahil etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler