YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zirveden çıkan karar
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başkanlığı'nda gerçekleştirilen 'Güvenlik Zirvesi'nde alınan kararlar açıklandı... Buna göre, terörle mücadelede kısa ve orta vadeli ek tedbilerler alınacak...
Zirveden çıkan karar
21 Haziran 2010 / 14:41 Güncelleme: 21 Haziran 2010 / 16:06

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen Güvenlik Zirvesi'nin ardından yapılan açıklamada, ''Teröre karşı yürütülen mücadele kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınması kararlaştırılmıştır. Bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin, yapısının gözden geçirilmesi hususunun üzerinde durulmuştur'' denildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün başkanlığındaki toplantının ardından yapılan açıklamada, toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katıldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Sayın Cumhurbaşkanımız, son terör olayları hakkında ilgili birimlerden ayrıntılı bilgi almıştır. Teröre karşı yürütülen mücadele kapsamlı şekilde değerlendirilmiş, son gelişmelerin ışığında kısa ve orta vadeli ilave tedbirler alınması kararlaştırılmıştır.

Bu bağlamda istihbarat ve bölgede görev yapan personelin yapısının gözden geçirilmesi hususunun üzerinde durulmuştur. Ayrıca, çevre ve ilgili ülkelerle terörle mücadele koordinasyon faaliyetlerinin daha da etkinleştirilmesinin önemi vurgulanmıştır.

Basın-yayın organlarının terörle bağlantılı haberlerde halkı bilgilendirirken terör örgütünü farkında olmadan cesaretlendirici duruma düşmemeleri için daha duyarlı davranmalarının gereğine dikkat çekilmiştir.''

Öte yandan, Başbakan Erdoğan ve MİT Müsteşarı Fidan Çankaya Köşkü'nden toplantı bittikten 20 dakika sonra ayrıldı. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler