YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zirve davasında yeni gelişme
Zirve davasında yeni gelişme
20 Ocak 2011 18:48
Malatya'da Zirve Yayınevinde 1'i Alman uyruklu 3 kişinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili görülen davada yeni gelişme.

Malatya'da Zirve Yayınevinde 1'i Alman uyruklu 3 kişinin bıçaklanarak öldürülmesi olayıyla ilgili görülen duruşmanın gizli oturumunda eski Kerkük Kardeşlik Derneği Başkanı Veysel Şahin'i dinleyen mahkeme heyeti iki tanığın daha dinlenilmesine karar verdi.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki 31. duruşmada kendisinin talebi üzerine yapılan gizli oturumda Veysel Şahin, yaklaşık 4 saat ifade verdi.

Şahin'in sanık ve müdahil avukatların da sorularını yanıtladığı öğrenildi.

Dosyadaki eksiklerin giderilmesi ve iki tanığın daha dinlenmesine karar veren mahkeme heyeti duruşmayı 4 Mart tarihine erteledi.


-FİRAR EDEN TANIK METRİS'TE-


Bu arada tanık olarak dinlenilmesi beklenen Erhan Özen'in tutuklu bulunduğu açık cezaevinden firar ettiği ve yakalandığı belirtildi.

Çorum Açık Cezaevinden firar ettikten sonra İstanbul'da yakalandığı kaydedilen Erhan Özen, konulduğu Metris Cezaevinden talimatla ifade verecek. Ercan Benli'nin ifadesi de, Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesinde alınacak.

 Öte yandan müdahil avukat Erdal Doğan da duruşma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, oturumun gizli yapılmış olmasından ötürü bilgi veremeyeceklerini dile getirdi.


-OLAYIN GEÇMİŞİ-


Malatya'da, 18 Nisan 2007'de, Zirve Yayınevi'nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel bıçaklanarak öldürülmüş, zanlılardan Salih Gürler (20), Cuma Özdemir (20), Hamit Çeker (19) ve Abuzer Yıldırım (19) olay yerinde yakalanmıştı. Üçüncü katın penceresinden kaçmaya çalışırken düşerek yaralanan Emre Günaydın, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde tedavi edildikten sonra tutuklanmıştı. Günaydın'ın olaydan yaklaşık 2 yıl sonra cezaevinde cumhuriyet savcısına verdiği ifade doğrultusunda, olayı azmettirdiği gerekçesiyle Varol Bülent Aral ve Zirve Yayınevi çalışanı olduğu belirtilen Hüseyin Yelki de tutuklanmıştı. Yelki, 22 Mayıs 2009, Aral ise 20 Ağustos 2009'daki duruşmalarda tahliye edilmiş, 15 Ekim 2010'daki 29. celsede tanık olarak dinlenilen Erhan Özen'in ifadelerini de dikkate alan mahkeme, Aral'ın yeniden tutuklanmasına karar vermişti. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler